Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Kauss ceļos uz Rīgu

Ilze Knusle
Šodien Zemgales Olimpiskā centra stadionā tika aizvadīta Latvijas kausa izcīņas fināla spēle starp FK «Jelgava» un «RFS». Lai noskaidrotu kausa īpašnieku, bija nepieciešamas 120 minūtes – pamatlaikam sekoja papildlaiks 2x15 minūtes. Jelgavnieki savā sezonas svarīgākajā spēlē diemžēl ar 2:3 papildlaikā zaudēja.

Šīs spēles likme bija augsta – uzvarētāji iegūst ne vien trofeju, bet arī iespēju spēlēt Eiropas līgā. Tā kā jelgavnieki Virslīgā neaizvada to labāko sezonu, galvenais akcents tika likts uz Latvijas kausa izcīņu, kam komanda nopietni gatavojās.

Diemžēl spēle iesākās pēc jelgavniekiem nelabvēlīga scenārija, jo jau sestajā minūtē tika zaudēti vārti. Pirms tam gan jelgavnieki paguva apdraudēt «RFS» sargātos vārtus, bet Maksima Marusiča sitienu ar galvu tvēra vārtsargs Kaspars Ikstens. Sestajā minūtē rīdzinieki tika pie iespējas izspēlēt standartsituāciju – Aleksandrs Solovjovs izpildīja stūra sitienu, bumba trāpīja pa jelgavnieku aizsarga Ivo Minkeviča ķermeni, atlēca un ielidoja vārtos. Pēc vārtu guvuma rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi un pirmajā puslaika daļā kontrolēja spēli, bet jelgavnieki panāca līdzsvaru laukumā un arī spēja ļoti nopietni apdraudēt pretinieku sargātos vārtus. Diemžēl Igora Kozlova izpildīto tiešo brīvsitienu, kas jelgavniekiem tika piešķirts pēc rīdzinieku noteikumu pārkāpšanas, droši tvēra K.Ikstens. Pamatlaika beigās rīdziniekiem izdevās vēlreiz pārspēt FK «Jelgava» vārtsargu Vladislavu Kurakinu – stūra sitiens lidoja vārtu virzienā, mūsu vārtsargs centās bumbu atsist, bet līdz tai neaizsniedzās, un īstajā vietā atradās Darko Lemajičs, kurš raidīja bumbu vārtos, panākot 2:0.

Otrā puslaika sākumā FK «Jelgava» līdzjutējus sagaidīja fantastisks pavērsiens – futbolistiem pāris minūšu laikā izdevās izlīdzināt rezultātu un panākt 2:2. Pirmos vārtus burzmā vārtu priekšā guva Daniils Hvoiņickis.  Drīz pēc tam pēc brīvsitiena izspēles bumbu vēlreiz vārtos trieca FK «Jelgava» aizsargs I.Minkevičs. Pēc rezultāta izlīdzināšanas jelgavnieki arvien vairāk uzņēma apgriezienus, spēlēja aktīvi un agresīvi, veidoja bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem, uz ko pa reizei atbildēja arī «RFS». Spēle kļuva arī asāka un futbolisti biežāk pārkāpa noteikumus, tomēr rezultāts uz tablo nemainījās, un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti – 2:2.

Papildlaikā, 102.spēles minūtē, rīdziniekiem izdevās panākt 3:2, kas izrādījās izšķiroši – jelgavnieku aizsardzības spēlētājs paslīdēja un rīdzinieku sastāvā vārtus guva Tomašs Šimkovičs. Pirmā papildlaika beigās jelgavnieku kapteinis Džeremijs Fernandess par visai muļķīgu pārkāpumu saņēma otro dzelteno kartīti, kas automātiski pārvērtās par sarkano kartīti un nozīmēja, ka Dž.Fernandesam jāpamet laukums līdz spēles beigām. Līdz ar to otrajā papildlaikā jelgavniekiem nācās spēlēt mazākumā. Kapteiņa apsēju otrajā papildlaikā ap roku lika I.Minkevičs. Lai gan jelgavnieki ļoti centās, šoreiz rezultātu izlīdzināt neizdevās, un līdz ar to spēle noslēdzās ar 2:3 rīdzinieku labā, kuri cēla virs galvas kausu.

Jāpiebilst, ka šis bija piektais Latvijas kausa fināls, kurā spēlēja FK «Jelgava».

Jelgavas klubam virslīgā atlikušas trīs spēles. Nākamā spēle būs 30. oktobrī pulksten 18 izbraukumā pret «Metta», 3. novembrī pulksten 14 jelgavnieki aizvadīs sezonas pēdējo mājas spēli pret FK «Valmiera Glass/ViA», savukārt sezonas noslēdzošā spēle FK «Jelgava» būs 9. novembrī pulksten 14 izbraukumā pret BFC «Daugavpils».

 

Spēles statistika

FK «Jelgava»–«RFS» 2:3 (0:2; 2:2; 2:2; 2:3)

Vārti: Hvoiņickis 52', Minkevičs 53' – Solovjovs 6', Lemajičs 45', Šimkovičs 102'

Brīdinājumi: Kozlovs, Mikicejs, Minkevičs, Fernandess (2x), Cincadze, Ivanovs – Blagojevičs, Savaļnieks, Solovjovs, Šimkovičs

FK «Jelgava»:  Vladislavs Kurakins (G), Ņikita Ivanovs, Jakovs Biļjans, Daniils Hvoiņickis (Artjoms Osipovs 91'), Staņislavs Mikicejs, Ivo Minkevičs, Viktors Litvinskis, Mate Cincadze, Maksims Marusičs (Maksims Votinovs 75'), Igors Kozlovs, Džeremijs Fernandess (C).

«RFS»: Kaspars Ikstens (C) (G), Edvins Girdvainis, Takajuki Seto (Aleins Sedriks Herve Kvadio 100'), Darko Lemajičs, Aleksandrs Solovjovs, Andrejs Cigaņiks, Slavko Blagojevičs, Tomašs Šimkovičs (Artūrs Zjuzins 109'), Vitālijs Jagodinskis, Dāvis Ikaunieks (Vladislavs Sorokins 90+1'), Roberts Savaļnieks (Gļebs Kļuškins 120+1').

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Es  attēls

Par to mums atkal jaiedzr !!!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti