Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no A
Piektdiena, 2019. gada 15. NovembrisVārda dienu svin: Leopolds, Undīne, Unda

Aizvadīta grūtākā sezona Virslīgā

Ilze Knusle
FK «Jelgava» «SynotTip» Virslīgas čempionātu noslēdzis 6. vietā. «Klubam sezonas laikā izvirzītie uzdevumi mainījās. Ja pirms sezonas mērķis bija nodrošināt iespēju spēlēt Eirokausos, tad vēlāk, līdz ar manu atnākšanu, – saprast, kādi ir komandas resursi un kā tālāk strādāt, bet sezonas izskaņā – izvairīties no pārspēlēm par vietu Virslīgā. Tas mums izdevās, bet ar rezultātu apmierināts nav neviens, lai gan tā ir objektīva šī brīža situācija. Tagad ir jāturpina darbs pie komandas izveides, lai nākamsezon mēs varētu rādīt labāku sniegumu,» norāda kluba galvenais treneris Marians Pahars, kurš arī nākamsezon trenēs Jelgavas komandu.

Šogad čempionātā startēja astoņas komandas, katrai aizvadot 28 spēles. FK «Jelgava» izcīnīja sešas uzvaras, trīs spēles nospēlēja neizšķirti, bet 19 spēlēs piedzīvoja zaudējumu. Sezonas laikā jelgavnieki guva 19 vārtus, bet ielaida 47. Ar šādu statistiku komanda ierindojās 6. vietā. Tāpat jāatgādina, ka pēc 10. kārtas komanda piedzīvoja treneru maiņu – krievu speciālistu Raviļu Sabitovu nomainīja bijušais Latvijas izlases spēlētājs un treneris M.Pahars. «Kad es pievienojos komandai, sastāvs jau bija nokomplektēts, to papildināja vien pāris spēlētāju. Tobrīd mans galvenais uzdevums bija saprast, kas tie ir par puišiem, ko viņi var parādīt laukumā, kā strādāsim tālāk,» atzīst treneris. Viņš papildina: «Visu cieņu arī kluba vadībai, kas uz situāciju raugās reālistiski un dod iespēju strādāt, neveicot spiedienu.»

Kluba direktors Sergejs Golubevs aizvadīto sezonu nodēvējis par grūtāko Jelgavas sezonu visu deviņu gadu laikā, ko komanda spēlē Virslīgā. «Mums šosezon nepalīdzēja arī veiksme. Piemēram, sezonas sākumā mums bija spēles pret spēcīgākajiem pretiniekiem, un piedzīvotie zaudējumi iedragāja spēlētāju pārliecību. Arī Latvijas kausa izcīņā mums pretī stājās cita Virslīgas komanda, turpretī pārējiem pretinieki bija no zemākām līgām. Tomēr rokas nolaist nevar, un jau kādu laiku strādājam pie tā, lai uzlabotu komandas sniegumu un, cerams, arī rezultātu nākamsezon,» atklāj S.Golubevs, informējot, ka apmēram puse spēlētāju paliks komandā arī nākamajā sezonā.

Komandas sniegumu šosezon ietekmēja gan fakts, ka tā tika izveidota praktiski no jauna, gan spēlētāju gūtās traumas. Jāatzīst, ka īpaša šī sezona bija Jelgavas Jaunatnes futbola akadēmijas audzēknim Ivo Minkevičam, kurš izcīnījis sev vietu komandas pamatsastāvā. «Jā, Ivo ir vietējais puisis, bet tas viņam nekāda veida privilēģijas nepiešķir. Kad es pievienojos komandai, Ivo nebija gatavs spēlēt šādā līmenī, tomēr viņš ir talantīgs un mēneša laikā tā progresēja, ka izcīnīja vietu sastāvā,» stāsta treneris, norādot, ka Ivo ir pareizā attieksme pret darbu un futbolu. Ivo šosezon piedalījās 19 spēlēs, no kurām 15 laukumā izgāja sākumsastāvā. Tāpat futbolists guva ievērību ar vieniem gūtiem vārtiem – spēlē pret «Valmiera Glass/ViA» – un vairākām dzeltenajām kartītēm. «Manas stiprās puses ir tālās piespēles, spēle ar galvu un divcīņas. Tajās es spēlēju diezgan asi, tāpēc arī krājas dzeltenās kartītes – bet es kā aizsargs nevaru aiziet no situācijas kā zaudētājs, tā vai citādāk man bumba pretiniekam ir jāatņem,» saka Ivo. Viņš futbolā trenējas no 7 gadu vecuma, respektīvi, jau 12 gadus, un ir spēlējis U-16, U-18 un U-19 Latvijas jauniešu izlasēs. Nākamsezon Ivo paliks Jelgavas komandā un centīsies sasniegt gan komandas, gan savus individuālos mērķus. «Nākamās sezonas mērķis man ir panākt to, lai mani izsauc uz U-21 izlasi. Tas būs iespējams, ja turpināšu strādāt ar lielu pašatdevi un attīstīšu prasmi labāk novērtēt situāciju laukumā,» norāda jaunietis.

Sezonas pēdējo spēli FK «Jelgava» aizvadīja 10. novembrī, izbraukumā ar 0:1 piekāpjoties pastarīšiem «Valmiera Glass/ViA». Futbolisti aizvadījuši pēdējo treniņu, tikušies komandas pusdienās un tagad devušies atvaļinājumā. Plānots, ka treniņi tiks atsākti pirms Ziemassvētkiem. «Šobrīd vēl nekas nav zināms par jauno sezonu – ne Virslīgas komandu skaits, ne spēļu skaits, ne Ziemas kausa liktenis, bet mēs vienalga gatavosimies, jo čempionāts taču būs un mēs tajā startēsim,» rezumē S.Golubevs.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti