Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Šķēpmetējs Gatis Čakšs izpilda pasaules čempionāta normatīvu (papildināta)

Ilze Knusle
Brīvdienās Ogrē norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Čempiona titulu izcīnīja arī divi Jelgavas sportisti – šķēpmetējs Gatis Čakšs un diska metēja Dace Šteinerte. Turklāt Gata rezultāts ir sacensību augstvērtīgākais rezultāts un dod viņam tiesības startēt pasaules čempionātā.

G.Čakšs čempiona titulu izrāva pēdējā – sestajā – metienā, aizmetot šķēpu 83,72 metrus tālu un apsteidzot sacensību līderi Rolandu Štrobinderu, kurš ar 82,47 metrus tālu raidījumu palika otrais. Būtiski, ka šis ir arī ne vien Gata labākais rezultāts šosezon, bet arī sezonas labākais rezultāts vīriešu šķēpmešanā Latvijā. Tāpat ar šo metienu G.Čakšs ir izpildījis pasaules čempionāta normatīvu, kas ir 83 metri, un ieguvis tiesības tajā startēt. «Esmu ļoti priecīgs, ka izdevās izpildīt pasaules čempiona normatīvu, kā arī pirmo reizi kļūt par Latvijas čempionu pieaugušo konkurencē. Patiesībā manas sajūtas ir labākas nekā uzrādītais rezultāts – it kā viss man izdevās, bet nedaudz patraucēja vējš; nebūtu vēja, iespējams, varēju aizmest vēl tālāk,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv norāda sportists. Viņš piebilst, ka līdz jaunam personiskajam rekordam gan pietrūka 17 centimetru. Jāpiebilst, ka pasaules čempionāts norisināsies no 27. septembra līdz 6. oktobrim Kataras galvaspilsētā Dohā.

Otra valsts čempione ir diska metēja Dace Šteinerte, kura disku aizmeta 51,44 metrus tālu un 12 sportistu konkurencē uzcīnīja zeltu. Sportiste atzīst, ka ar izcīnīto čempiones titulu ir apmierināta, tomēr bija cerējusi uz labāku rezultātu. «Šoreiz metieni īsti neizdevās, bet ceru vēl šosezon uzmest labāk. Visvairāk to vajadzētu Eiropas komandu čempionātā vieglatlētikā, kas notiks 9. un 10. augustā Horātijas pilsētā Varaždinā,» norāda D.Šteinerte.

Sudraba medaļu čempionātā 3000 metru kavēkļu skrējienā izcīnīja jelgavniece Anastasija Vidončikova ar laiku – 12:13,26 minūtes. Sportiste atzīst, ka šosezon nav labākajā formā, bet distanci noskrējusi ar baudu, jo Ogres stadions ir viņas mīļākā sacensību norises vieta. Viņas vārdamāsa Anastasija Geraseva izcīnīja divas bronzas medaļas: 5000 (laiks – 19:10,05 minūtes) un 10 000 metru (laiks – 43:21,01 minūte) skrējienā. «Nopietni trenēties atsāku apmēram pirms diviem mēnešiem pie treneres Ilonas Marheles. Mūsu galvenais mērķis bija sagatavoties piecu kilometru distancei pieaugušo čempionātā, un, manuprāt, nostartēju labi,» norāda A.Geraseva.

Jāpiebilst, ka vienlaikus notika arī Latvijas U-23 čempionāts vieglatlētikā, un abas Anastasijas startēja arī tajā. Šajā vecuma grupā meitenēm ir zelta medaļas visās disciplīnās. Savukārt Dace Asme U-23 vecuma grupā izcīnīja bronzas godalgu 200 metru skrējienā ar laiku 27,55 sekundes.

Labs starts Latvijas čempionātā padevās arī Artūram Isajevam, kurš 100 metru skrējienā 17 dalībnieku konkurencē iekļuva finālā un izcīnīja 7. vietu. Finālā uzrādītais rezultāts – 11,32 sekundes – ir jauns sportista personīgais rekords. «Artūrs startēja, neskatoties uz to, ka bija guvis traumu, turklāt viņam skrējiena laikā bija pretvējš – ņemot vērā šos objektīvos apstākļus, viņa uzrādītais rezultāts ir ļoti labs,» vērtē jaunieša trenere Aļona Fomenko.

Foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība/Guntis Bērziņš un no A.Gerasevas personīgā arhīva, Juris Bērziņš-Soms

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti