Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4 m/s no DA
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Sezonas atklāšanas sacensībās testē stafešu komandas

Ritma Gaidamoviča
LLU 25 metru peldbaseinā aizvadītas Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) sezonas atklāšanas sacensības, kurās jaunieši sacentās par medaļām 50 metros brīvajā stilā un 100 metros kompleksajā peldējumā. Gatavojoties pirmajām Latvijas skolu čempionāta peldēšanā finālsacensībām, kas jau 28. septembrī tiks aizvadītas Ķīpsalas peldbaseinā, šajā reizē notika arī divu Jelgavas Valsts ģimnāzijas stafešu komandu testēšana.

Sezonas atklāšanas sacensībās piedalījās ap 100 JSPS, bērnu un jaunatnes sporta skolas «Rīdzene» un peldēšanas kluba «Olimps» peldētāji. «Šīs bija jaunās sezonas pirmās sacensības, kurās piedalījās lielākā daļa mūsu skolas audzēkņu, bet tie, kuri nestartēja, iesaistījās tiesāšanā,» stāsta JSPS direktore Zelma Ozoliņa.

50 metros meitenēm un jaunietēm 38 dalībnieču konkurencē 1. vietu izcīnīja jelgavniece Laura Šinkus, bet 2. vietu – Anete Meja Kalniete, kura bija labākā 100 metros kompleksajā peldējumā, savukārt L.Šinkus 100 metros kompleksajā peldējumā izcīnīja 2. vietu. 100 metros kompleksajā peldējumā meitenēm 3. vietu ieguva jelgavniece Jana Dobrjanska. «Puišiem šogad bija liela konkurence – 59 jaunieši sacentās 50 metros brīvajā stilā, 47 – 100 metros kompleksajā peldējumā,» stāsta direktore. 1. vietu 50 metros brīvajā stilā izcīnīja Didzis Rudavs, 2. vietu – Emīls Dūmiņš, bet 3. vietu – Kristaps Kalniņš, savukārt 100 metros kompleksajā peldējumā uzvaras laurus plūca Andris Skuja, 2. vietu ieguva D.Rudavs, bet 3. vietu – Maksims Ņikitins. «Domāju, ka mūsu jaunieši nostartēja ļoti labi – mājās palika 11 no 12 medaļām,» tā Z.Ozoliņa.

Direktore piebilst, ka šīs sacensības bija īpašas ar to, ka noslēgumā brīvā stila 50 metru stafetē sacentās skolu komandas. «28. septembrī Eiropas Sporta nedēļas laikā Ķīpsalas peldbaseinā Rīgā notiks nakts peldējums, kura laikā pirmo reizi norisināsies Latvijas skolu čempionāta peldēšanā finālsacensības. Mēs esam izveidojuši divas stafešu komandas, kurās startē Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkņi: vienā komandā seši 7. klases audzēkņi, bet otrā – astoņi vidusskolas jaunieši. Mājas sacensībās uzrādītie laiki tika iesniegti izskatīšanai Latvijas Peldēšanas federācijā, kas otrdien apstiprināja, ka abas mūsu komandas var piedalīties Latvijas skolu čempionāta finālā. Tas 28. septembrī sāksies pulksten 19,» stāsta Z.Ozoliņa, piebilstot, ka nakts peldējumā Rīgā piedalīsies arī JSPS audzēkņi individuālajā ieskaitē, veicot 50 vai 100 metru distanci tauriņstilā, brīvajā stilā, kraulā, brasā vai uz muguras. Z.Ozoliņa atzīst, ka komandu šādai skolu stafetei, kurā komandā drīkst startēt tikai vienas skolas un pamatskolas grupā – vienas klases skolēni, pagaidām Jelgavā ir grūti izveidot, taču viņa ar lielām cerībām raugās uz tām skolām, kas iesaistījušās programmā «Sporto visa klase». «Šādas skolu komandu sacensības notiks pirmo reizi, taču, ja tām būs turpinājums, ceru, ka mēs varēsim izveidot komandu no programmas «Sporto visa klase» dalībniekiem, kuri apmeklē arī peldēšanas nodarbības,» tā Z.Ozoliņa.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti