Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Seši jelgavnieki izcīna Latvijas čempiona titulu BMX riteņbraukšanā

Ilze Knusle
Aizvadītajā sestdienā Valmieras jaunatklātajā BMX trasē, kas nosaukta divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga vārdā, notika Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Valsts čempiona titulu izcīnīja arī seši Jelgavas sportisti.

Par čempiona titulu dalībnieki kopumā sacentās 25 vecuma un meistarības grupās. Zelta godalgu no Jelgavas sportistiem izcīnīja Reinārs Pavlovs B12 (12 gadus veco puišu) grupā, Raimo Soldāns B6 (sešus gadus jauno zēnu) grupā, Alvis Lānso krūzeru klasē vecuma grupā virs 30, Hugo Ilvis Eihentāls krūzeru klasē 12–16 gadus vecu puišu grupā, Alise Želve G7 (septiņus gadus jauno meiteņu) grupā un Kristens Krīgers Elites grupā. Jāpiebilst, ka Elites grupā vīriem uzvarētājs tika noteikts četru braucienu summā. Pirmajā braucienā galvenais favorīts K.Krīgers piedzīvoja kritienu, bet atlikušajos trijos braucienos svinēja uzvaru. Sacensību noslēgumā viņam bija vienāds punktu skaits ar Helviju Babri, tomēr čempiona titulu izcīnīja K.Krīgers, kurš bija labākais tieši pēdējā braucienā.

Sudrabu Jelgavai izcīnīja Āris Koško B7 (septiņus gadus jauno zēnu) grupā, Ģirts Jonkus krūzeru klasē vecumā virs 30, Emīlija Zavinska 8–10 gadus jauno meiteņu grupā un H.I.Eihentāls 14 gadus vecu puišu grupā. Savukārt bronza – Paulai Zavinskai 13–14 gadus veco meiteņu grupā un Ramonai Bārei 8–10 gadus jauno meiteņu grupā.

Jelgava ar 12 izcīnītām medaļām klubu kopvērtējumā ieņēma otro vietu. «Jelgavnieki čempionātā nostartēja ļoti labi – pagājušajā un aizpagājušajā gadā klubu konkurencē bijām piektie, bet šogad otrie. Arī izcīnīto zelta medaļu ir vairāk – pagājušogad mums bija divas, bet tagad sešas,» vērtē Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks. Viņš piebilst, ka divi mūsu sportisti fināla braucienā pieļāva kļūdas startā, kas viņiem liedza izcīnīt medaļas, lai gan visos čempionāta braucienos viņi bija līderi savā grupā. «Starts BMX riteņbraukšanā ir ļoti svarīgs – labs starts ir apmēram puse no uzvaras,» norāda treneris. Savukārt kritienu piedzīvoja un no dalības čempionātā izstājās mūsu Elites grupas braucēja Vanesa Buldinska.

Jāpiebilst, ka pirms čempionāta notika svinīgā trases atklāšana. Lenti pārgrieza Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un divkārtējais olimpiskais čempions M.Štrombergs. Ceremonijā piedalījās arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes loceklis Edgars Dupats, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, kā arī daudzi citi BMX sporta Latvijā attīstības virzītāji un interesenti. Sportisti svinīgi veica goda apli, tādējādi simboliski atklājot jauno trasi, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijā. Savukārt jaunie sportisti izmantoja izdevību un uzņēma fotogrāfijas kopā ar divkārtējo olimpisko čempionu.

Jau šajā nedēļas nogalē Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX, un mūsu sportisti ceturtdien tur aizvadīs treniņus, bet jau piektdien sāksies pirmie starti.

Foto: no U.Balbeka, Ievas Zavinskas, Hugo Ilvja Eihentāla un Sandas Tūteres personīgā arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti