Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Roberts Zvejnieks pārvar kvalifikāciju 1000 metros

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavas olimpietis šorttrekists Roberts Zvejnieks aizvadījis savu pirmo startu Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs – 1000 metru distancē. Viņam šajā disciplīnā izdevās pārvarēt kvalifikācijas kārtu. «Roberts ir iekļuvis ceturtdaļfinālā,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv apstiprina viņa trenere Evita Krievāne-Moiseičenko.

Šajā disciplīnā startēja 32 sportisti, kuri tika sadalīti astoņos slidojumos. 1000 metru distances kvalifikācijā R.Zvejnieks startēja ceturtajā slidojumā kopā ar sportistiem no Francijas, Ķīnas un Nīderlandes. Jāpiebilst, ka Nīderlandes sportists 1500 metru distancē izcīnīja sudraba medaļu. Ķīnas sportistu diskvalificēja, un R.Zvejnieks finišēja slidojumā trešais, distanci veicot 1:26,408 minūtēs. Tā kā Ķīnas sportists traucēja veikt Robertam apdzīšanas manevru, tiesneši nolēma R.Zvejnieku pielaist ceturtdaļfinālam.

Kā iepriekš R.Zvejnieks norādīja portālam www.jelgavasvestnesis.lv, viņa mērķis abās disciplīnās ir iekļūt top 16 šorttrekistu vidū – starp tiem sportistiem, kuri pārvarējuši kvalifikāciju un startēs ceturtdaļfinālā. 1000 metros viņam jau izdevās to izpildīt.

Ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls šajā disciplīnā notiks 17. februārī. Ceturtdaļfināls sāksies pulksten 19.44 pēc Dienvidkorejas laika (11.44 pēc Latvijas laika). Medaļu ieguvēji tiks noskaidroti ap pulksten 21.30 pēc Dienvidkorejas laika. LTV7 finālu šorttreka 1000 metru distancē vīriešiem plāno rādīt 17. februārī pulksten 17.30.

Šajā distancē piedalījās arī otrs Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis. Arī viņš tika ceturtdaļfinālā.

Vēl R.Zvejnieks startēs 500 metru distancē. Kvalifikācija šajās sacensībās notiks 20. februārī no pulksten 19.45 pēc Dienvidkorejas laika, un plānots, ka arī to translēs LTV7 pulksten 12 un pulksten 16.30.

Jāatgādina, ka ziemas olimpiskajās spēlēs piedalās arī Jelgavas ledus sporta skolas absolvente daiļslidotāja Diāna Ņikitina. Viņai pirmais starts – īsā programma – paredzēta 21. februārī. No uzrādītā rezultāta būs atkarīgs, vai sportiste kvalificēsies izvēles programmai.

Foto: no R.Zvejnieka arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti