Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Pirmajā sezonā konkurē ar Baltijas labākajiem braucējiem

Ilze Knusle
Savu pirmo Baltijas enduro čempionātu, kas sastāvēja no trīs posmiem, aizvadījis Jelgavas motosportists Andris Grīnfelds, kopvērtējumā izcīnot sudraba godalgu E2 klasē. «Esmu apmierināts ar aizvadīto enduro sezonu un to, ka pēdējā Baltijas čempionāta posmā jau varēju sīvi cīnīties par top vietām, kas sezonas sākumā šķita pavisam neiespējami,» vērtē sportists.

Noslēdzošais Baltijas enduro čempionāta posms aizvadītajās brīvdienās notika Igaunijas pilsētā Arukilā. A.Grīnfelds portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta, ka trase nebija viņam parocīga, tomēr tā bija ļoti ātra un īsa, kas kopumā viņam ļāva cīnīties par vietu līderu trijniekā. «Sportisti startēja divas dienas, un rezultāti tika summēti. Pirmajā dienā es izcīnīju 2. vietu, uzreiz aiz lietuviešu spēcīgākā enduro braucēja, bet otrajā dienā cīņa bija daudz sīvāka, jo ļoti labu sniegumu parādīja arī igauņu sportists, kurš pārliecinoši bija vadībā. Līdz pat pēdējam ātruma testam es turējos otrajā vietā, tomēr lietuviešu līderi, kurš no manis atpalika dažas sekundes, šī situācija neapmierināja – ja viņš finišētu trešais, zaudētu savu uzvaru posma kopvērtējumā. Tāpēc lietuvietis gāja uz visu vai neko, un viņam izdevās uzrādīt pārliecinoši labāko laiku ātruma testā. Līdz ar to otrajā dienā es biju trešais, kas man ļāva čempionāta kopvērtējumā izcīnīt sudraba medaļu,» stāsta sportists.

Jāatgādina, ka Baltijas enduro čempionātā bija trīs posmi. Pirmajā posmā Igaunijas pilsētā Paikusē A.Grīnfelds izcīnīja 3. vietu, bet otrajā posmā Madonā, Latvijā, – 2. vietu. Līdz ar to viņš kļuva arī par pretendentu uz kopvērtējuma uzvarētāja titulu, un visi izšķirošie notikumi risinājās tieši trešajā posmā. Tajā A.Grīnfelds izcīnīja 3. vietu, čempionāta kopvērtējumā saglabājot otro pozīciju. «Lai gan varēju cīnīties par čempionāta kopvērtējuma uzvarētāja godu, jāatzīst, ka konkurenti, kuri ierindojās pirmajā trijniekā, ir ļoti pieredzējuši, tāpēc man ir gandarījums par to, ka spēju izrādīt viņiem konkurenci jau pirmajā gadā, kopš startēju enduro,» norāda motosportists.

Ziemā viņš plāno startēt pasaules čempionātā superenduro, kas notiek telpās izveidotā trasē. Šis būs pirmais gads, kad Andris startēs pieaugušo konkurencē. Pasaules superenduro čempionātam ir pieci posmi, un A.Grīnfelds plāno startēt visos. Čempionāts sāksies decembrī.

Jāpiebilst, ka A.Grīnfelds pārstāv klubu «CEC I.S.Racing».

Foto: no A.Grīnfelda arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti