Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Peldētājiem piecas medaļas sprinta festivālā

Ilze Knusle
2. un 3. novembrī Daugavas sporta nama baseinā Rīgā notika 6. starptautiskais sprinta festivāls «Riga Sprint 2018». Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) sportisti ļoti sīvā konkurencē izcīnīja piecas medaļas – vienu sudraba un četras bronzas.

Par lielāko pārsteigumu parūpējās JSPS audzēknis Jevgeņijs Boicovs (attēlā), kurš izcīnīja trīs medaļas individuālajās distances. Viņam ir sudrabs 50 metros brasā un bronza 200 metros brīvajā stilā un 100 metru kompleksa distancē. «Jevgeņijs ir daudzpusīgs peldētājs, bet viņa pamata disciplīna ir brīvais stils. Iespējams, tieši tāpēc viņa sudraba medaļa 50 metros brasā bija pārsteigums, turklāt viņš šajā disciplīnā apsteidza mūsu skolas šā brīža labāko brasa peldētāju Didzi Rudavu,» norāda JSPS direktore Zelma Ozoliņa, papildinot: konkurence bija ļoti sīva, jo sacensībās startēja arī Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas sportisti, bet Jevgeņijs nodemonstrēja sīkstumu un krampi.

Sieviešu konkurencē bronzas medaļu 100 metros brasā izcīnīja Jana Dobrjanska. Tāpat mums bronza jauktajā 4x50 metru brīvā stila stafetē – komandā startēja divas sievietes un divi vīrieši: Andris Skuja, J.Boicovs, Veronika Gorškova un Renāte Artamonova.

Ļoti tuvu goda pjedestālam lielajā konkurencē bija juniors D.Rudavs – viņam 4. vieta 50 metros brasā un 5. vieta 100 metros brasā. 4. vietu 200 metros brasā izcīnīja arī Elīza Lagzdiņa. Savukārt Matīss Kaktiņš 11–12 gadu vecuma grupā atkal laboja Jelgavas rekordus. Šoreiz 100 un 200 metros brasā.

JSPS direktore stāsta, ka šo sacensību mērogs pielīdzināts pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībām, kas nozīmē – uzrādot rezultātu, kurš atbilst pasaules čempionāta normatīvam, peldētāji kvalificējas gada nozīmīgākajām sacensībām. Līdz ar to bez sportistiem no Latvijas sacensībās piedalījās arī 63 peldētāji no Baltkrievijas, 41 peldētājs no Igaunijas, 11 lietuviešu peldētāji un viens sportists no Krievijas – kopā ar 500 sportistu. Jāpiebilst, ka baltkrievi bija ieradušies ar valstsvienības bāzes komandu un izcīnīja gandrīz trešo daļu no visām medaļām – 31 godalgu.

Šobrīd Jelgavas peldētāji sākuši gatavoties Latvijas Republikas 29. Novadu kausa sacensībām, kas no Rēzeknes pārceltas uz Jelgavu un notiks 23. un 24. novembrī.

Foto: www.swimming.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti