Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Peldējums «Roņi peld 100» Lielupē pulcē 40 dalībniekus

www.jelgavasvestnesis.lv
18. novembrī aizvadīts Latvijas simtgadei veltīts peldējums «Roņi peld 100», kas pulcēja 40 dalībniekus. Godinot Latviju dzimšanas dienā, «roņi» veica 100 minūšu ilgu peldējumu Lielupē pie Jelgavas jahtkluba.

Ziemas peldētāju kluba «Jelgavas Roņi» pārstāve Natālija Petušoka informē, ka simtgadei veltītajā peldējumā Jelgavā piedalījās 40 «roņi» no mūsu pilsētas un tuvākās apkārtnes, kā arī divas peldētājas no Kauņas Lietuvā. «Peldējuma laiks tika fiksēts no pulksten 13 līdz pulksten 14.40. Lielupē devās 40 peldētāji, daži no viņiem divas un pat trīs reizes, jo ūdens šajā dienā, pēc «roņu» teiktā, bija silts – plus 6 grādi. Tiesa, iesācējiem nelabvēlīgs bija asais vējš –, lai šādos apstākļos veiktu kaut īslaicīgu peldējumu aukstā ūdenī, ir nepieciešama laba psiholoģiskā sagatavotība, vai arī spēcīga motivācija,» atzīst N.Petušoka, piebilstot, ka dalībnieki, pēc peldējuma, pauda lielu gandarījumu par paveikto un lepnumu, ka izdevies šādā netradicionālā veidā sumināt savu valsti.

Jāpiebilst, ka simtgades peldējums, vienlaicīgi, notika piecās Latvijas pilsētās, kopā pulcējot 265 dalībniekus. Rīgā tajā piedalījās 75 dalībnieki, Jelgavā – 40, Ventspilī – 39, Saldū – 55 un Liepājā – 56 peldētāji.

Šis bija pirmais jaundibinātās Latvijas Ziemas peldēšanas federācijas iniciēts pasākums, kas Jelgavā tika organizēts sadarbībā ar ziemas peldētāju klubu «Jelgavas Roņi» un Jelgavas jahtklubu.

Foto: Inga Gedroviča

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru