Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Olimpieti pavada ceļā uz Dienvidkoreju

Ilze Knusle-Jankevica
Šorīt šorttrekists Roberts Zvejnieks Jelgavas ledus hallē aizvadīja pēdējo treniņu pirms došanās uz olimpiskajām spēlēm. Simboliski ceļā uz Dienvidkoreju Robertu pavadīja Sporta servisa centra vadītājs Juris Kaminskis un Jelgavas Ledus sporta skolas direktors Aivars Zeltiņš.

R.Zvejnieks kopā ar treneriem Evitu Krievāni-Moiseičenko un Stjuartu Horspūlu uz Dienvidkoreju dosies jau šovakar. Viņš olimpiskajās spēlēs startēs divās disciplīnās – 1000 metros un 500 metros. Pirmais starts Robertam būs 13. februārī – kvalifikācija 1000 metros. «Ļoti labi, ka man pirmais starts būs pēc nepilnām divām nedēļām – būs laiks pierast pie vides, izmēģināt un izjust sacensību arēnas ledu, kas šajā sporta veidā ir svarīgi, tāpat varēšu trenēties kopā ar citu valstu pārstāvjiem, kas man labāk palīdzēs sagatavoties,» spriež sportists. Viņš norāda, ka katram trenerim ir sava būtiska loma: Evita vairāk atbild par tehnisko pusi, slidošanas tehniku un atbalsta emocionāli, savukārt Stjuartam ir sešu olimpisko spēļu pieredze britu komandas sastāvā, viņš spēs sagatavot Robertu startiem kā mentāli, tā fiziski, jo zina, kā panākt, lai sportists uz starta brīdi būtu savā labākajā fiziskajā formā.

Šīs 20 gadus vecajam šorttrekistam būs pirmās olimpiskās spēles, un viņš neslēpj, ka ir pagodināts un satraukts, kā arī apņēmības pilns izdarīt labāko, uz ko ir spējīgs. «Mani galvenie mērķi šajās olimpiskajās spēlēs ir krāt pieredzi, izprast spēļu vidi, sevi un citus sportistus, lai pēc četriem gadiem būtu daudz konkurētspējīgāks. Runājot par sportiskajiem mērķiem, īsākajā distancē, kas ir mana stiprā puse, gribu pārvarēt pirmo kārtu un iekļūt top 18 sportistu vidū. Vēl man ir mērķis uzlabot savus personīgos rezultātus un uzstādīt jaunu Latvijas rekordu,» tā Roberts, uzsverot, ka šorttreks ir tehnisks un taktisks sporta veids, kurā svarīgs ir ne vien ātrums, bet arī spēja izmantot apstākļus un zibenīgi reaģēt uz citu kļūdām, kas rodas slidojuma laikā.

R.Zvejnieks Dienvidkorejā jau bijis – piedalījies pasaules čempionātā un Pasaules kausa posmā. «Tur šorttreks ir viens no populārākajiem sporta veidiem un arēna vienmēr ir pilna. Sacensības apmeklē arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, uz pasaules čempionātu bija ieradies arī populārā hita «Gangnam style» izpildītājs Psy,» stāsta sportists. Roberts atzīst, ka skatītāju pūļi viņu neuztrauc un spiediens no malas pat palīdz. Citi sportisti nespēj to izturēt un pieļauj kļūdas, kuras viņš cenšas izmantot. «Viens no maniem plusiem ir tas, ka spēju pieņemt ātrus lēmumus un izmantot situāciju savā labā,» tā R.Zvejnieks.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Jelgavā izveidota šorttreka programma, pēc kuras gatavojas valsts izlase. Tās mērķis ir sagatavot sportistus 2022. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, bet vienam sportistam – R.Zvejniekam – izdevās kvalificēties jau šī gada spēlēm. Vēl Jelgavu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Jelgavas Ledus sporta skolas absolvente daiļslidotāja Diāna Ņikitina.

Foto un video: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti