Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Noslēdz pasaules junioru čempionātu Budapeštā

Ritma Gaidamoviča
Pēdējo startu Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notiekošajā FINA pasaules junioru čempionātā peldēšanā 50 metru baseinā šodien aizvadīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēknis Didzis Rudavs. Jelgavnieks 50 metros brasā ar rezultātu 29,08 sekundes izcīnīja 26. vietu 74 jauniešu konkurencē.

«Ar rezultātu neesmu apmierināts. Šī ir mana vadošā distance, uz kuru čempionātā liku lielas cerības. Diemžēl netiku galā ar stresu un emocijām, un tas atstāja iespaidu uz rezultātu,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst D.Rudavs. Arī peldētāja trenere Astra Ozoliņa norāda, ka bija cerējuši uz iekļūšanu vismaz pusfinālā, bet tas neizdevās. «Tās ir liela mēroga sacensības, kurās tiekas pasaules labākie peldētāji. Atbildība ir ārkārtīgi augsta. Mēs katrs esam citādāks – viens ar emocijām tiek galā labāk, cits ne tik labi. Viņam šodien tas neizdevās, lai gan jau šķiet, ka ir uzkrāta diezgan liela pieredze tik augsta līmeņa sacensībās,» tā trenere, uzsverot, ka ar to jau dzīve nebeidzas, jo darbs ir ieguldīts milzīgs un tas nekur nepazudīs. Jāturpina trenēties, un svarīgi ir iemācīties kontrolēt emocijas. «Viņam svarīgākais tagad ir sakārtot savas domas,» tā trenere.

A.Ozoliņa pārliecināta, ka jebkuras sacensības sportistam ir ļoti vērtīgas, jo tā ir jauna pieredze. «Mēs dzīvē no visa mācāmies – ne tikai no kļūdām, bet arī veiksmēm,» tā trenere. Jāpiebilst, ka eksperimentālā kārtā, lai sportists pirms vadošās distances iepeldētos, šajā čempionātā Didzis startēja vēl trīs distancēs – 100 metru brasa peldējumā, 50 metru brīvā stila sacensībās un 50 metru tauriņstila peldējumā. «Šādi cerējām panākt labāku rezultātu pēdējā distancē, bet tomēr neizdevās. Pieļauju, ka šīm papildu distancēm viņš piegāja ar vēsāku prātu, jo tajās rezultāts nebija tik svarīgs, bet šodien, galvenajā startā, stress ņēma virsroku,» tā trenere. 50 metros brasā, kas ir Didža vadošā distance, viņa personīgais rekords ir 28,19 sekundes.

Jāpiebilst, ka 100 metru brasa distancē Didzis otrdien ar rezultātu 1:04,43 minūtes ierindojās 41. vietā 79 peldētāju konkurencē, un šis ir viņa šīs sezonas labākais laiks, bet 50 metru brīvā stila sacensībās ceturtdien viņš izcīnīja 58. vietu 110 dalībnieku konkurencē, uzstādot jaunu personīgo rekordu. Sportista rezultāts – 24,59 sekundes. Savukārt 50 metros tauriņstilā piektdien viņš ieņēma 72. vietu 93 dalībnieku konkurencē ar rezultātu 27,35 sekundes.

Trenere A.Ozoliņa stāsta, ka 29. augustā Didzis kopā ar Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņiem dosies uz nometni Slovēnijā, bet oktobra vidū startēs Pasaules kausa peldēšanā posmā Berlīnē.  

Foto: no personīgā arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti