Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Nopelna pirmos olimpiskās kvalifikācijas punktus

Ilze Knusle
Jelgavas karatists Kalvis Kalniņš ar startu Berlīnes Premjerlīgas posmā sācis olimpiskās kvalifikācijas ciklu un nopelnījis pirmos reitinga punktus.

Turnīrā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē Kalvis svara kategorijā līdz 60 kilogramiem aizcīnījās līdz astotdaļfinālam. Pirmajā cīņā ar 1:0 viņš pieveica kanādieti Nikolasu Bisonu, otrajā cīņā ar 2:0 – turku Aikutu Kaju, bet astotdaļfinālā ar 1:3 piekāpās itālim Danilo Greko. «Turks, divkārtējs Eiropas čempions, ir neērts pretinieks – trīsreiz esmu viņam zaudējis, lai gan cīņas bija līdzīgas,» vērtē sportists, pieļaujot, ka šajā cīņā atstājis pārāk daudz spēka un astotdaļfinālā tā pietrūcis. Tāpat viņš norāda, ka itāļu sportists apritē ir jauns, tāpēc bijis pārsteiguma moments – ja Kalvja cīņas ir internetā pieejamas un pretinieki var analizēt viņa taktiku, tad par šo Itālijas sportistu Kalvis līdz šim neko nezināja. «Tā var būt, jo Premjerlīgas sacensībās startē sportisti atkarībā no pasaules reitingā ieņemtās vietas, bet pasaules čempionātā, kas notiks novembra sākumā un būs manas šāgada galvenās sacensības, katrā svara kategorijā drīkst startēt tikai viens pārstāvis no valsts,» skaidro K.Kalniņš. Piemēram, no Latvijas tiesības startēt Premjerlīgas posmos šobrīd ir izcīnījuši trīs karatisti – divi vīrieši un viena sieviete.

Maijā K.Kalniņš startēja Eiropas čempionātā Serbijā, kurā izcīnīja bronzas medaļu, bet vasarā aizvadīja vairākas treniņnometnes, gatavojoties gaidāmajam pasaules čempionātam. Tas notiks Madridē no 6. līdz 11. novembrim.

Pēc pasaules čempionāta K.Kalniņš plāno piedalīties vairākos Premjerlīgas un A sērijas turnīros, bet jau martā notiks Eiropas čempionāts, kas būs atlase 2019. gada Eiropas spēlēm. Uz tām tiks pirmo trīs vietu ieguvēji un vēl daži sportisti pēc reitinga – kopumā katrā svara kategorijā startēs astoņi karatisti.

Foto: no K.Kalniņa personīgā arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti