Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Latvijas kontūru izskrien aptuveni 350 jelgavnieki

Jana Bahmane
Šovakar aptuveni 350 jelgavnieku vienojās skrējienā «Izskrien Latviju Jelgavā», mērojot piecarpus kilometrus garu maršrutu pa naksnīgo Jelgavu, kurā simboliski iezīmējās Latvijas kontūra. Valsts svētkiem veltītā aktivitāte pulcēja ģimenes, draugu un domubiedru grupas, kolēģus un citus interesentus, kuri maršrutu mēroja, gan skrienot un nūjojot, gan arī dodoties trasē ar velosipēdu.

Tematiskais skrējiens mūsu pilsētā aizvadīts jau otro gadu pēc kārtas, un, ja pērn aktivitāte pulcēja ap simts dalībniekiem, tad šogad interesentu skaits ir pieaudzis vairāk nekā trīs reizes. Sporta servisa centra vadītāja vietniece Maija Actiņa uzskata, ka skrējiena popularitāti veicinājusi valsts simtgade.

Starts skrējienam tika dots pie Jelgavas sporta halles, un trase bija izvietota pa pilsētas centra ielām, Pasta salu, pār Driksas un Mītavas tiltiem, pa Raiņa, Alunāna un Stacijas parkiem, gar pieminekli Jelgavas atbrīvotājiem. Skrējiena dalībnieki pārvietojās pa gājējiem vai velosipēdistiem paredzētajiem celiņiem.

«Skrējienā piedalāmies gan patriotisku jūtu vadītas, gan arī tādēļ, lai aktīvi pavadītu brīvu vakaru labā kompānijā,» atklāj aktivitātes dalībnieces Māra, Kristīne, Ilva un Diāna, kuras kopīgi piedalās arī nūjošanas nodarbībās, kas notiek Jelgavas pašvaldības īstenotā Veselības veicināšanas projekta gaitā. Uzrunātās jelgavnieces atklāj, ka šīsdienas maršruts ir ļoti optimāls, un arī viņas parasti mēro aptuveni piecus kilometrus garu maršrutu. «Mēs novēlam, lai cilvēki Latvijā ne tikai domā par savu veselību, bet arī iesaistās veselības veicināšanas aktivitātēs. Lai pieaug to cilvēku skaits, kuri vēlas sportot! Visiem jau nav jābūt profesionāliem sportistiem, bet kustība ir nepieciešama ikvienam,» uzskata jelgavnieces. Savukārt Aija ar meitu Martu skrējienā piedalās, lai apliecinātu, cik dažādi var rast svētku sajūtu. «Šeit vienkopus var redzēt pozitīvus, aktīvus jelgavniekus, kuri valsts svētku ieskaņā vienojas kopīgā skrējienā. Manuprāt, tas ir skaisti!» vērtē skrējiena dalībniece.

Jāpiebilst, ka pirms skrējiena un tā gaitā Jelgavas sporta hallē Eiropas Sociāla fonda projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta» gaitā interesentiem tika piedāvātas dažādas izglītojošas un praktiskas ekspreskonsultācijas, kā arī veselīgie kokteiļi.

Skrējienu organizēja Sporta servisa centrs sadarbībā ar Jelgavas vieglatlētikas klubu.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti