Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Latvijas čempionātā daudzcīņā debitē ar 2. vietu

Ritma Gaidamoviča
Rīgā aizvadīts Latvijas čempionāts daudzcīņā un soļošanā, kurā debitēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vieglatlēte Māra Anna Zīverte. Jelgavniece, uzstādot vairākus personīgos rekordus, izcīnīja 2. vietu pieccīņā U-18 vecuma grupā.

«Šis bija Māras Annas pirmais Latvijas čempionāts daudzcīņā, un rezultāts ir pārsteidzošs – starp 17 meitenēm viņai izdevās izcīnīt 2. vietu,» stāsta vieglatlētes trenere Laila Nagle, piebilstot, ka Māra Anna pieccīņā izcīnīja 3364 punktus, kas ierindoja viņu 2. vietā.

Pieccīņa sastāv no piecām vieglatlētikas disciplīnām: 60 metru barjerskrējiens, augstlēkšana, lodes grūšana, tāllēkšana un 800 metru skrējiens.

60 metru barjerskrējienu, izskrienot Meistarkandidāta rezultātu, M.A.Zīverte pieveica 9,03 sekundēs, augstlēkšanā viņa starp konkurentēm ar 1,66 metriem bija labākā, arī 800 metru skrējienā viņa bija labākā no visām sportistēm ar rezultātu 2:35,55 minūtes, lodi Māra Anna aizgrūda 8,45 metrus tālu, bet tāllēkšanā aizlēca 5,51 metru. «Var teikt, ka visās disciplīnās Māra Anna uzstādīja savus personīgos rekordus. Piemēram, lodi sacensībās viņa grūda pirmo reizi, un jāatzīst, ka šis pieccīņā arī bija viņas vājākais punkts, arī 800 metru skrējienā uz rezultātu viņa skrēja pirmo reizi,» stāsta trenere, piebilstot, ka Mārai Annai vislabāk padodas skriešanas un lēkšanas disciplīnas. «Mums gan vēl mazliet jāpiestrādā pie ieskrējiena tāllēkšanā,» atzīst trenere.

Jāpiebilst, ka līdz ar izcīnīto 2. vietu šajā čempionātā M.A.Zīverte tiek iekļauta Latvijas vieglatlētu izlases sastāvā un varēs piedalīties Baltijas vieglatlētikas čempionātā daudzcīņas disciplīnā, kas notiks marta sākumā.

Foto: no treneres L.Nagles arhīva un athletics.lv/ Jānis Pinkulis

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti