Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Lakrosisti šogad startē arī Baltijas līgā

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas lakrosa klubs «Mītava/LLU» aizvadījis trīs spēles jaunizveidotajā Baltijas lakrosa līgā (BLL), bet šajā nedēļas nogalē – 28. aprīlī – mūsu lakrosisti Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) piedalīsies Latvijas lakrosa čempionāta pavasara sabraukumā un pulksten 11 tiksies laukumā ar Rīgas komandu.

«Mītava/LLU» treneris Aigars Grinbergs informē, ka šīs sezonas jaunums lakrosā – jaunizveidotā Baltijas lakrosa līga, kurā pavisam startēs piecas vīriešu komandas no Latvijas, Somijas, Igaunijas un Krievijas. To vidū ir arī «Mītava/LLU». «Ko tas nozīmē mums? To, ka būs daudz vairāk un augstāka līmeņa starptautiska mēroga spēļu,» uz plusiem norāda treneris.

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā notika pirmais BLL sabraukums, kurā aizvadītas deviņas spēles. Jelgavas lakrosisti nospēlēja trīs spēles, gūstot vienu uzvaru un divas spēles noslēdzot ar neizšķirtu rezultātu. Jelgavnieki ar neizšķirtu rezultātu 9:9 nospēlēja pret potenciāli spēcīgāko turnīra komandu no Helsinkiem, kas Rīgā bija ieradusies ar vairākiem Somijas lakrosa izlases spēlētājiem sastāvā. Otrajā spēlē mūsējie tikās laukumā ar BLL otro Latvijas komandu – «Riga Griffins». Arī šī spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 6:6. Otrajā spēļu dienā jelgavniekiem pretī stājās komanda no Krievijas «Red Arrow». Šī spēle noslēdzās ar rezultātu 7:3 «Mītava/LLU» lakrosistu labā. Jāpiebilst, ka pēc pirmā sabraukuma jelgavnieki turnīra tabulā ieņem 3. vietu. Nākamais BLL sabraukums notiks 19. un 20. maijā Tallinā, bet trešais – Helsinkos jūnijā. Treneris atzīst, ka ar rezultātu ir apmierināts. «Noteikti vajadzēja mazliet vairāk papūlēties un uzvarēt spēli pret rīdziniekiem, taču kā ir, tā ir. Neizšķirtu pret Somijas komandu vērtējam kā uzvaru, taču neizšķirtu pret rīdziniekiem – tomēr kā zaudējumu,» atzīst A.Grinbergs.

Lakrosa klubs «Mītava/LLU» šobrīd par medaļām cīnās arī Latvijas čempionātā. Šo sestdien, 28. aprīlī, ZOC notiks kārtējais Latvijas čempionāta sabraukums, kas sāksies pulksten 10. Treneris stāsta, ka mūsu lakrosistiem Jelgavā būs viena spēle, kas sāksies pulksten 11. Jelgavnieki spēlēs pret Rīgas komandu «Archer lacrosse», kas šobrīd čempionātā ieņem 2. vietu. Jāpiebilst, ka Latvijas čempionātā šosezon startē tikai četras komandas un mūsējie šobrīd tabulā ierindojas 3. vietā. Treneris spriež, ka sestdien gaidāmā spēle varētu būt līdzīga. «Taču rezultātu var ietekmēt dažādi apstākļi, piemēram, vai kāds spēlētājs nav guvis traumu, vai visi spēlētāji būs ieradušies,» saka treneris.

Atbalstīt Jelgavas komandu sestdien ZOC aicināti arī skatītāji. Ieeja uz spēli – bez maksas. 

A.Grinbergs piebilst, ka arī nākamais Latvijas čempionāta pavasara sabraukums notiks Jelgavā – 12. maijā, bet Latvijas čempioni tiks noskaidroti maija pēdējā nedēļas nogalē Druvā.

Foto: no komandas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti