Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

JLSS daiļslidotājs piedalīsies Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā

Ilze Knusle
Vakar Latvijas Olimpiskajā komitejā prezentēta valsts komanda, kas no 9. līdz 16. februārim startēs Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā. Valsts izlasē iekļauts arī Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) daiļslidotājs Kims Georgs Pavlovs. Latvijas delegācija uz festivālu, kas notiks Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā, dosies sestdien, bet Kima Georga starti būs 13. un 14. februārī.

«Kima Georga galvenais uzdevums festivālā ir abās programmās – gan īsajā, gan izvēles – nodemonstrēt pēc iespējas tīrāku sniegumu. Pie tā mēs nonācām, ņemot vērā viņa līdzšinējos šīs sezonas startus: lai gan sportista potenciāls sacensībās ļautu izcīnīt ap 160–170 punktu, šosezon viņa maksimālais rezultāts ir 155,86 punkti. Visticamāk, uztraukuma dēļ viņš sacensībās mēdz piedzīvot kritienu vai noraut kādu elementu, kas ir diezgan rupjas kļūdas un būtiski ietekmē punktu summu, tāpēc ir jāstrādā pie tā, lai sacensību laikā viņš spētu kontrolēt savas emocijas un slidojumu,» norāda JLSS daiļslidošanas treneris Andrejs Brovenko.

Jāpiebilst, ka Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskā festivāla nolikums paredz, ka visi daiļslidotāji izpildīs gan īso, gan izvēles programmu. Tā kā no katras Eiropas valsts var piedalīties viens sportists, plānotais dalībnieku skaits daiļslidošanā ir ap 30. Mūsu slidotājam uz Sarajevu līdzi dosies JLSS treneris Romāns Panteļejevs.

Jelgavai jau ir 5. vieta

A.Brovenko vērtē, ka Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskais festivāls ir prestižas un nopietnas starptautiskas sacensības, turklāt dalībnieku vecuma ierobežojuma dēļ sportistam iespēja tajās piedalīties ir reizi mūžā, līdz ar to tā ir neaizmirstama pieredze.

Latvija šajā jauniešu ziemas sporta notikumā būs pārstāvēta ar 19 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem: biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā, informē Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1500 atlēti 14–18 gadu vecumā no 50 Eiropas valstīm. Vakar kļuva zināms, ka Latvijas valsts karogu festivāla atklāšanas ceremonijā nesīs kalnu slēpotāja Betija Burkovska.

LATVIJAS KOMANDAS SASTĀVS

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskais festivāls notiek reizi divos gados kopš 1993. gada. Latvija ir pārstāvēta visas reizes, izņemot iepriekšējo festivālu 2017. gadā. Līdz šim mūsu valsts sportisti izcīnījuši divas medaļas – sudrabu daiļslidošanā un bronzu distanču slēpošanā. Jāpiebilst, ka 2011. gadā tajā startēja arī JLSS daiļslidotāja Alīna Fjodorova, kura izcīnīja 5. vietu.

Foto: Latvijas Olimpiskās komitejas arhīvs

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti