Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Jelgavnieki palīdz Latvijai pēc 15 gadiem uzvarēt Baltijas komandu čempionātā

Ritma Gaidamoviča
Brīvdienās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notika Baltijas U-18 komandu čempionāts vieglatlētikā, kurā mūsu valsts izlase ar jelgavniekiem Māru Annu Zīverti un Ričardu Alanu Kļaviņu sastāvā pēc 15 gadu pārtraukuma izcīnīja uzvaru. Ričards Alans (attēlā 52. numurs) čempionātā rādīja augstvērtīgu sniegumu – viņš izcīnīja Baltijas čempiona titulu 100 metru skrējienā, uzstādot jaunu personīgo rekordu, kas reizē ir arī šīs sezonas labākais rezultāts Latvijā šajā vecuma grupā.

R.A.Kļaviņš 100 metru distanci pieveica 10,96 sekundēs, uzstādot jaunu personīgo rekordu. Latvijas Vieglatlētikas savienībā norāda, ka šīs šobrīd ir arī sezonas labākais rezultāts Latvijā šajā distancē U-18 grupā. R.A.Kļaviņam šī nav vienīgā zelta medaļa čempionātā – viņš kopā ar vēl trim Latvijas sportistiem izcīnīja arī 1. vietu 4x100 metru stafetē, izskrienot to 43,41 sekundē, bet sudraba medaļu Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis izcīnīja 200 metru skrējienā. Viņa rezultāts – 22,48 sekundes. Lepna ar audzēkņa panākumiem Baltijas komandu čempionātā ir Ričarda Alana trenere Santa Lorence. «Rezultāts ir ļoti labs, jo 100 un arī 200 metru skrējienā ir uzstādīts jauns personīgais rekords, turklāt īsākajā distancē tas ir šīs sezonas labākais laiks U-18 grupā. Tas ir ļoti liels sasniegums, ja ņem vērā, ka Ričards Alans vieglatlētikā sāka trenēties tikai pirms trim gadiem un viņa dzīve paiet starp Angliju un Latviju. Ričards mācās Anglijā, bet vieglatlētikā trenējas gan tur, gan pie manis Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā. Liels paldies par darbu arī Anglijas trenerei, taču jāteic, ka Ričards Alans ir ļoti apdāvināts, viņam ir dabas dots talants vieglatlētikā, tas tikai ir jāattīsta. Šogad viņš sevi labi apliecināja Latvijas un Baltijas mačos, bet nākamgad jau tēmējam uz augstāka līmeņa sacensībām Eiropā,» stāsta S.Lorence, piebilstot, ka R.A.Kļaviņš ļoti vēlējies sacensībās pārstāvēt Latviju un tieši Jelgavu, kas ir viņa dzimtā pilsētā. «Viņa šīs sezonas mērķis bija tikt Latvijas jauniešu izlasē, un tas arī viņam izdevās, turklāt viņš Jelgavu un Latviju Baltijas čempionātā pārstāvējis godam,» tā trenere.    

Trīs medaļas Baltijas komandu čempionātā izcīnīja arī BJSS treneres Lailas Nagles audzēkne M.A.Zīverte. Jelgavniece Latvijas komandas sastāvā izcīnīja zelta medaļu 4x400 metru jauktajā stafetē (rezultāts – 3:34,04 minūtes), bet 2. vietā noslēdza 200 metru skrējienu, kurā viņas rezultāts ir 12,37 sekundes, un 4x100 metru stafeti meitenēm. Latvijas meiteņu komandas rezultāts – 48,66 sekundes. «200 metru skrējienā šoreiz rezultāts ir ievērojami sliktāks par personīgo rekordu, kas ir 12,06 sekundes, taču tam ir izskaidrojums – ir jūtams, ka Māra Anna ir nogurusi. Sezona tomēr ir bijusi pārāk gara. Sākās aprīlī, un teju katru nedēļu viņai ir kādas sacensības,» atzīst L.Nagle, piebilstot, ka Baltijas komandu čempionātā Latvijas jauniešiem bijusi sīva konkurence. «Vērtējot sacensību rezultātus, Latvijas jauniešu iegūtās godalgas – 19 zelta medaļas –, jāatzīst, ka šobrīd Latvijai ir ļoti spēcīga U-18 izlase vieglatlētikā. To apliecina tas, ka jauniešiem pēc 15 gadu pārtraukuma izdevās uzvarēt šajā čempionātā. Liels prieks, ka izlasē ir pārstāvēta arī Jelgava,» tā L.Nagle.

R.A.Kļaviņam sacensību sezona ir noslēgusies un viņš ir devies nelielā atpūtā, bet M.A.Zīvertei šajā nedēļas nogalē vēl gaidāmas pēdējās sacensības. Viņa Latvijas pieaugušo izlases sastāvā 10. un 11. augustā Horvātijas pilsētā Varaždinā piedalīsies Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensībās. Jāpiebilst, ka komandas sastāvā iekļauti vēl divi Jelgavas vieglatlēti – diska metēja Dace Šteinerte un šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš pārstāv Jelgavas novada Sporta centru un Murjāņu Sporta ģimnāziju.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti