Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Pirmdiena, 2019. gada 20. MaijsVārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Jelgavniecei – augstvērtīgākais rezultāts 782 peldētāju konkurencē

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi nedēļas nogalē Ķīpsalas peldbaseinā piedalījās starptautiskajā peldēšanas turnīrā ««Madwave Challenge» of Latvija». Visaugstvērtīgāko šo sacensību rezultātu 782 peldētāju konkurencē uzrādīja jelgavniece Elīza Lagzdiņa, kura 50 metrus brasā veica 33,88 sekundēs, izpildot sporta meistaram atbilstošu rezultātu.

JSPS informē, ka šajās sacensībās startēja zēni un meitenes trīs vecuma grupās: 2003. un 2004. gadā dzimušie; 2005. un 2006. gadā dzimušie; no 2007. līdz 2010. gadam dzimušie. Sacensībās piedalījās 782 peldētāji no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Lielbritānijas. Skaitliski lielākā delegācija šoreiz bija tieši no JSPS, kuru pārstāvēja 97 peldētāji. Jelgavnieki sacensībās izcīnīja 17 godalgas – trīs zelta, sešas sudraba un astoņas bronzas medaļas.

Zelta medaļu šoreiz izcīnīja visi trīs treneres Ingas Arnītes audzēkņi, turklāt visi brasa distancē: Germans Golcvarts un Matīss Kaktiņš 100 metros brasā, bet E.Lagzdiņa 50 metros brasā. «Elīza 50 metru distanci brasā nopeldēja 33,88 sekundēs un šis ir šo sacensību visaugstvērtīgākais rezultāts visu dalībnieku konkurencē. Pēc Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) punktu sistēmas viņa saņēma 653 punktus, līdz ar to Elīzai izdevās izpildīt sporta meistara normatīvam atbilstošu rezultātu,» lepojas skolas direktore Zelma Ozoliņa.

JSPS audzēkņiem šīs sacensības vainagojušās arī ar sešām sudraba medaļām. Trīs no tām izcīnīja Nikola Elpe – viņai 2. vieta 200 metros kompleksajā peldējumā, 50 metros brīvajā stilā un 200 metros brīvajā stilā. G.Golcvarts un M.Kaktiņš sudrabu izcīnīja 50 metros brasā, bet Laura Šinkus – 50 metros peldējumā uz muguras.

Trīs bronzas medaļas izcīnīja Roberts Lejnieks – viņam 3. vieta 50 metros brīvajā stilā, 100 metros brīvajā stilā un 50 metros tauriņstilā, bet Artis Jurgens šajās sacensībās izcīnīja divas bronzas medaļas – 50 metros un 100 metros brasā, Alenam Butānam bronza 100 metros peldējumā uz muguras, L.Šinkus – 100 metru peldējumā uz muguras, bet Sofijai Vanagai-Stūrei – 50 metros brasā.

«Nozīmīgi individuālie panākumi, papildus iegūtajām medaļām, ir arī Elizabetei Sproģei un Nikolai Elpei. Abas meitenes šajās sacensībās pirmo reizi izpildīja 1. sporta klases normatīvam atbilstošus rezultātus,» piebilst Z.Ozoliņa, uzsverot, ka kopumā šīs Jelgavas peldētājiem bija ļoti veiksmīgas sacensības, jo vēl papildu visiem augstāk minētajiem panākumiem, 13 JSPS audzēkņi pirmo reizi izpildīja 2. sporta klases normatīvus un pieciem pirmo reizi izdevās nopeldēt ar 3. sporta klases normatīvam atbilstošiem rezultātiem. Vēl astoņi jaunie jelgavnieki pirmo reizi izpildīja 4. sporta klases normatīvu.

Z.Ozoliņa stāsta, ka nākamās sacensības peldētājiem notiks 22. un 23. martā Tartu – tur norisināsies 2019. gada Baltijas čempionāts jauniešiem, junioriem un pieaugušajiem. Dalībai čempionātā Latvijas izlases sastāvā iekļauti deviņi JSPS peldētāji.

Foto: no Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti