Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Jelgavas nakts pusmaratons pulcē 4663 dalībniekus (papildināta)

Anastasija Miteniece
Aizvadīts sestais Jelgavas nakts pusmaratons – viens no skriešanas seriāla ««BigBank» skrien Latvija» posmiem. Tas mūsu pilsētā pulcēja 4663 skrējējus – gan jelgavniekus un citu Latvijas pilsētu iedzīvotājus, gan arī ciemiņus no Lietuvas, Krievijas, Meksikas, Itālijas, Lielbritānijas un Slovākijas. Kā atzina pasākuma dalībnieki – šis skriešanas seriāla posms tradicionāli bija īpašs ar naksnīgo Jelgavas vidi. Atzinīgi novērtētas arī dienas garumā sarūpētās sporta aktivitātes un izklaides iespējas dažāda vecuma pasākuma dalībniekiem.

Pasākums tradicionāli startēja ar mazuļu rāpošanas sacensībām Pasta salā, bet turpinājās ar bērnu un vēlāk arī ģimeņu skrējienu. Jelgavas nakts pusmaratona kulminācija bija garāku distanču skrējieni, kas pulcēja kuplāko dalībnieku skaitu. «Piecīšu» distanci pievarēja 1739 pasākuma dalībnieki, 10 kilometru distanci – 957 skriešanas entuziasti, bet pusmaratonā godam finišēja 623 skrējēji. Kā atzina paši dalībnieki – katram bija sava motivācija piedalīties. Kāds to darīja prieka pēc draugu un ģimenes lokā, kāds vēlējās pārbaudīt savu fizisko izturību, bet kādam tas bija profesionālais izaicinājums.

Šoreiz Jelgavas nakts pusmaratonā bija mainīta skrējienu startu kārtība – pusmaratona un 10 kilometru distanču skrējēji startēja atsevišķi no piecu kilometru distanču skrējējiem, turklāt garajām distancēm starts bija par 20 minūtēm ātrāk. Rezultātā, finišā ar nelielu laika starpību tikās gan pirmie piecu, gan desmit kilometru labākie skrējēji. 

Rīdzinieks Jānis Razgalis, kurš 16 minūtēs 25 sekundēs pirmais finišēja «piecīšu» distancē vērtē, ka Jelgavas trase ir pārdomāta un ļoti pateicīga, lai gan viens no 180 grādu pagriezieniem bija izaicinājums, kurš draudēja izsist no ritma. «Kopumā mans rezultāts ir labs, lai gan zinu, ka varētu arī labāk. Jelgava ir īpaša ar nakts skrējieniem un šādai videi ir sava specifika – kad ārā ir tumšs, šķiet, ka viss notiek ātri, lai gan laika atzīme norāda pretējo,» tā viņš, uzsverot: ar skriešanu nodarbojas hobija līmenī, tādēļ ar rezultātu jebkurā gadījumā ir apmierināts.

Savukārt līderis 10 kilometru skrējienā Anatolijs Macuks no Jēkabpils norāda, ka nakts skrējiens padevies pat vieglāk un labāk nekā citi dienas skrējieni. Skrējējs finišēja distanci 34 minūtēs un vienā sekundē. «Piedalījos visos piecos skriešanas seriāla posmos šosezon un Jelgavā uzrādīju līdz šim labāko sniegumu. Trase patīkama, laikapstākļi teicami! Godīgi sakot, biju gaidījis lielāku konkurenci,» teic A.Macuks, uzsverot, ka šodienas sacensības viņam vienlaikus bija iesildīšanās pirms gaidāmā triatlona Ventspilī. Savukārt, vērtējot pusmaratona trasi, ātrākā skrējēja šajā distancē sieviešu grupā Ilona Marhele uzsver: trase bija pārdomāta, bez pārmērīgiem līkločiem vai kāpumiem, savukārt konkurence bija sīva un pats skrējiens bija īsta cīņa pašai ar sevi. «Man šajā skrējienā bija liela apņemšanās parādīt vislabāko sniegumu un tas vienmēr prasa ne vien fizisku, bet arī lielu morālo spēku. Tā nu aizvadīju šo pusmaratonu – biju ļoti koncertēta. Lai gan skriešanas laikā vienmēr neredzu neko apkārt, šoreiz nevarēju nepamanīt skaisti izgaismotos pilsētas objektus – tas radīja fantastisku atmosfēru,» rezumē sportiste no Alūksnes, papildinot, ka skrējienu finišēja stundā 17 minūtēs un 40 sekundēs, tādējādi pārspējot personīgo rekordu. Jāpiebilst, ka ātrākais pusmaratona skrējējs šogad bija Dmitrijs Serjogins no Mārupes, kurš distanci pieveica stundā astoņās minūtēs un vienā sekundē.

Jāpiebilst, ka jau trešo gadu skriešanas seriālā startēja arī Sporta servisa centra komanda, kuras sastāvā šogad bija iekļauti Anastasija Geraseva, Ilze Sermolīte, Daiga Dābola, Raitis Kraslovskis, Oskars Blauss, Oskars Stāmers, Salvis Brasavs, Edgars Simanovičs un Endijs Titomers. Jāpiebilst gan, ka traumu un citu iemeslu dēļ R.Kraslovskis, E.Simanovičs un S.Brasavs skrējienā tomēr nepiedalījās. Vienlaikus vairāk komandas dalībnieki – A.Geraseva, O.Blauss, E.Titomers un O.Strāmers – apbalvoti kā pilsētas ātrākie skrējēji. Jāpiebilst, ka šie Jelgavas pusmaratona dalībnieki apbalvošanas ceremonijā ieguva īpašas dāvanas, savukārt katras distances ātrākie dalībnieki – arī naudas balvas 50–200 eiro vērtībā.

Būtiski uzsvērt, ka šobrīd dalībnieku rezultāti pēc čipu rādījumiem ir apkopoti un rezultātu tabulas ar laikiem visiem interesentiem pieejamas elektroniskā formātā mājaslapā www.sportlat.lv sadaļā «Jelgavas pusmaratons».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti