Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Jelgavas kērlingistes izmantos pašu izcīnīto ceļazīmi uz pasaules čempionātu

Ilze Knusle
No 30. janvāra līdz 3. februārim Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts kērlingā. Šoreiz būtiski bija noskaidrot čempiones sieviešu konkurencē, jo viņas ieguva ne tikai titulu, bet arī iespēju startēt pasaules čempionātā martā. Par čempionēm pēc divu gadu pārtraukuma kļuva Jelgavas kērlinga kluba komanda ar skipu Ivetu Stašu-Šaršūni. Jāuzsver, ka tieši šī komanda ieguva tiesības Latvijas sieviešu komandai startēt pasaules čempionātā.

Ceļazīmi uz pasaules čempionātu Latvijas sieviešu kērlinga komanda ieguva, pērnā gada novembrī Eiropas čempionātā izcīnot 5. vietu, kas ir līdz šim augstākais Latvijas kērlinga sasniegums. Latvijas čempionātā tika noskaidrots, tieši kura komanda izmantos iegūto kvotu.

Par šo iespēju sacentās piecas sieviešu komandas. Pēc aizvadīta apļa viena komanda izstājās, bet pārējās tikās pusfinālos. Abos pusfinālos pārākas izrādījās Jelgavas komandas, kuras tikās arī finālā un starp kurām notika cīņa par iespēju piedalīties pasaules čempionātā. Fināla spēle ritēja punkts punktā, un tikai ar pēdējo metienu uzvaru izcīnīja Ivetas Stašas-Šaršūnes vadītā komanda. «Lai gan pirms čempionāta mums nebija pilnas pārliecības par saviem spēkiem, cīnījāmies līdz galam. No vienas puses, tā kā mēs Eiropas čempionātā izcīnījām 5. vietu un ieguvām Latvijai tiesības startēt pasaules čempionātā, iekšēji bija sajūta, ka mums tad arī jābrauc uz pasaules čempionātu. Bet, no otras puses, bija arī zināms, ka par šo iespēju būs vēl jācīnās un ceļazīmi var iegūt cita komanda. Šis čempionāts nebija viegls, tāpēc ir vēl jo lielāks gandarījums par uzvaru un iegūto iespēju,» norāda I.Staša-Šaršūne. Komandā startēja arī Santa Blumberga, Ieva Krusta un Evelīna Barone.

Latvijas Kērlinga asociācija informē, ka pasaules kērlinga čempionāts sievietēm no 16. līdz 24. martam norisināsies Dānijas pilsētā Silkeborgā. Tajā startēs 13 komandas: ASV, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievija, Skotija, Vācija, Zviedrija, Dānija, Šveice, Ķīna, Somija un Latvija. Komandas aizvadīs apļa turnīru, izspēlējot katra ar katru. Tas nozīmē, ka Latvijas komandai būs vismaz 12 spēles. Pēc apļa turnīra tālāk tiks sešas labākās komandas. «Pasaules čempionātam gatavosimies tepat, Latvijā. Esam jau sākušas sarunas par treneru piesaisti un noteikti meklēsim arī piekto spēlētāju – rezervisti –, bet pamatkodols esam mēs četras un tas, ko varam izdarīt; pārējie ir papildspēki,» papildina I.Staša-Šrašūne.

2. vietu Latvijas čempionātā izcīnīja Jelgavas kērlinga kluba komanda ar skipu Ievu Rudzīti, Līgu Avenu, Dainu Baroni, Zani Ilzi Brakovsku, treneris – Artis Zentelis.

Vīriešu konkurencē Latvijas čempionātā startēja sešas komandas. Arī vīriešiem izspēles kārtība bija līdzīga – apļa turnīrs, pusfināli un fināls. Jelgavas kērlinga komanda «Junkers Bosh» ar skipu Kārli Smilgu uzvarēja savā pusfinālā un finālā spēkojās ar Anša Regžas vadīto komandu. Lai noskaidrotu čempionus, bija nepieciešams ekstra ends, jo pēc 10 nospēlētiem endiem rezultāts bija neizšķirts – 7:7. «Tā kā mūsu komandas sastāvs bija atjaunināts, šaubījāmies, vai čempionātā piedalīties vai nē. Beigās nolēmām startēt, bet bez iepriekš izvirzītiem augstiem sportiskajiem mērķiem. Domāju, ka tas arī mums palīdzēja, jo bijām brīvāki. Protams, palīdzēja arī veiksme un 17 gadu pieredze – īpaši fināla izskaņā, kad metienu vajadzēja izpildīt kritiskos un stresainos apstākļos,» vērtē K.Smilga. Komandā spēlēja K.Smilga, Artis Zentelis, Jānis Vonda, Didzis Pētersons un Roberts Buncis.

Jāpiebilst, ka vīriešu konkurencē pirmo četru vietu ieguvēji ieguva arī tiesības rudenī startēt kvalifikācijas turnīrā – tajā tiks noskaidrota Latvijas komanda, kas pārstāvēs valsti Eiropas čempionātā.

Foto: Latvijas Kērlinga asociācija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti