Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no Z-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Jelgavas juniori Latvijas čempionātā airēšanā izcīna četras medaļas

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi nedēļas nogalē Jūrmalā Priedaines distancē piedalījās Latvijas čempionātā akadēmiskajā airēšanā junioriem «B» grupā. No čempionāta mājās pārvestas četras medaļas – viena sudraba un trīs bronzas. «Jaunieši – malači! Cīnījās līdz galam, un četras medaļas tik sīvā konkurencē, kāda bija šajā čempionātā, – tas ir labs sasniegums,» atzīst BJSS akadēmiskās airēšanas trenere Evita Jaunbauere.

Latvijas čempionātā junioriem «B» grupā startēja 2003. gadā dzimušie un jaunāki sportisti, kuri veica 1500 metrus garu distanci. Jelgavu pārstāvēja 19 airētāji, mājās pārvedot četras medaļas. Trenere E.Jaunbauere informē, ka augstākais panākums šajās sacensībās no jelgavniekiem ir airētājai Kristīnei Bumbierei. Viņa 13 meiteņu konkurencē izcīnīja 2. vietu pārairu vieniniekos, bet šīs sacensības viņai noslēdzās kopā ar trim medaļām. Viņa pārī ar Montu Annu Rudmiezi izcīnīja 3. vietu pārairu divniekos starp septiņām komandām, kā arī 3. vietu izdevās izcīnīt jelgavnieču pārairu četriniekam. Komandā startēja K.Bumbiere, M.A.Rudmieze, Ieva Kellija Meiere un Sanija Kokta. «Kristīne ir malacis – visās trijās distancēs, kurās viņa startēja, kāpa uz goda pjedestāla. Tas ir smaga darba rezultāts, un jāatzīst, ka viņai trasē nebija viegli. Ir liels prieks par viņas panākumiem,» piebilst trenere Agita Puriņa.

Bet par ceturto medaļu Jelgavai parūpējās puišu pārairu četrinieks – Kristaps Kārklis, Dāvis Ļahs, Patriks Strazds un Andrejs Kļaviņš –, kuri izcīnīja 3. vietu piecu laivu konkurencē.

«Šajā čempionātā mums, trenerēm, liels prieks un pārsteigums bija par dažiem jaunajiem airētājiem, kuri priekšbraucienos nokoda pieredzējušākus kolēģus. Labi noairēja Patriks Strazds un Andrejs Kļaviņš pārairu divniekos – viņi iekļuva A finālā, pārspējot otro mūsu laivu, kurā airēja divus gadus vecāki puiši. Diemžēl finālā viņiem pietrūka pieredzes, kas arī liedza tikt līdz medaļām,» tā A.Puriņa.   

Jāpiebilst, ka juniori pēc šīm sacensībām ir devušies atpūtā. Viņiem nākamās sacensības gaidāmas tikai 14. septembrī, kad Jelgavā notiks Latvijas čempionāts sprintā, bet vecākie airētāji – jaunieši no 16 gadiem – gatavojas Baltijas valstu čempionātam, kas 9. un 10. augustā notiks Jūrmalā. Latvijas izlases sastāvā uz šīm sacensībām iekļauti jelgavnieki Jānis Timbors, Oskars Dervins, Ņikita Samsonovs, bet rezervistos ir Pēteris Šķiņķis un K.Bumbiere. Bet no 16. līdz 18. augustam Jūrmalā vecākās grupas sportistiem notiks Latvijas čempionāts airēšanā. Tajā startēs visi minētie jaunieši, kuri kvalificējušies Baltijas komandu čempionātam, un arī Romeo Mednis, Jēkabs Gronskis, Mārcis Izkalns, K.Kārklis. «Ir doma, ka trenerei Agitai uz Latvijas čempionātu izdosies nokomplektēt arī astotnieka komandu,» piebilst E.Jaunbauere.

Foto: no treneres A.Puriņas arhīva, Specializētā airēšanas sporta skola/Sandra Bremze

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti