Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 16. NovembrisVārda dienu svin: Banga, Glorija

Jelgavas airētāji Lielupē izcīna divas medaļas

Ritma Gaidamoviča
Lielupē sestdien aizvadīts Latvijas čempionāts sprintā akadēmiskajā airēšanā. Vīriešu vieninieku distancē Latvijas čempiona titulu izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Jānis Timbors, bet BJSS audzēkne Kristīne Bumbiere sieviešu vieniniekos izcīnīja bronzas medaļu.

BJSS akadēmiskās airēšanas trenere Agita Puriņa stāsta, ka sestdien Lielupē sacensības notika gan vieninieku, gan divnieku sprinta distancē. Par čempiona tituliem Jelgavā cīnījās 42 puiši vieniniekos, 13 meitenes vieniniekos, viena sieviešu komanda nepāra airu divniekos un septiņas vīriešu komandas nepāra airu divniekos. Jelgavu čempionātā pārstāvēja 11 puiši un viena meitene. Medaļu izdevās izcīnīt tikai diviem jelgavniekiem.

«Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ievērojamāki lielāka konkurence šogad bija vīriešu vieninieku grupā – 42 dalībnieki, tostarp 11 mūsu puiši. Šajā distancē mūsu Jānim Timboram izdevās izcīnīt čempiona titulu. Tiesa, lai gan viņš šobrīd vieniniekos ir līderis Latvijā, tomēr sprints ir sprints un tik īsā distancē viss varēja notikt, turklāt pēc garās sezonas ir jūtams arī nogurums, bet viņš noairēja godam,» atzīst trenere. Lielākais prieks viņai ir par K.Bumbieri, kura Latvijas čempionātā sprintā pirmo reizi izcīnīja bronzas medaļu. «Kristīne ir liels malacis! Šī medaļa ir patiešām negaidīta, jo nebija īsti pārliecības, ka viņa iebrauks medaļās. Galvenā doma bija piedalīties treniņu nolūkā, lai labāk sagatavotos nākamajām sacensībām, bet viņa ļoti labi sevi apliecināja Lielupē, izcīnot dalītu trešo vietu,» stāsta trenere. Jāpiebilst, ka K.Bumbiere un arī BJSS audzēknis Mārcis Izklans ir iekļauti Latvijas izlasē, un pārstāvēs valsti Baltijas jūras valstu kausā junioriem «Baltic Cup», kas notiks 27. un 28. septembrī Igaunijā. M.Izkalns «Baltic Cup» startēs vieniniekos, bet K.Bumbiere kopā ar jūrmalnieci – divniekos.    

Priecīga par bronzas medaļu ir arī pati K.Bumbiere. «Forši, ka savā mājās izdevās izcīnīt uzvaru. Viegli nebija, jo vispirms bija jāveic 500 metru distance, lai atlasītos pusfināliem, un tad vēl trīs reizes nācās airēt pa 250 metriem,» stāsta sportiste, norādot, ka čempionātā laivu uz priekšu nes mazliet palīdzējis arī vējš, bet tas nenozīmējot, ka neesot bijis jāairē.

Jāpiebilst, ka Latvijas čempionātā sprintā vispirms sportisti veica 500 metru garu distanci, lai noteiktu ātrākos airētājus, kuri turpinājumā pēc dueļa principa veica 250 metru garu distanci, līdz tika noteikti uzvarētāji. Jāpiebilst, ka vakar sacensību norisē korekcijas mazliet ieviesa laikapstākļi – lietus laikā uznāca stiprs vējš, kura laikā sportisti netika laisti trasē, līdz ar to sacensības aizkavējās par 50 minūtēm.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis», no treneres A.Puriņas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti