Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Jelgava uzņems Baltijas jaunos vieglatlētus

Ilze Knusle-Jankevica
11. un 12. jūnijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), notiks Baltijas Bērnu vieglatlētikas festivāls, pulcējot jaunos vieglatlētus no visām trim Baltijas valstīm. «Iepriekš līdzīgas sacensības ir notikušas Valmierā, bet, tā kā tur tiek rekonstruēts Jāņa Daliņa stadions, šogad nolēmām sarīkot bērnu sacensības Jelgavā. Tieši šāds festivāls Latvijā notiks pirmo reizi,» norāda Jelgavas Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko.

Baltijas Bērnu vieglatlētikas festivālā piedalīsies bērni, kas dzimuši 2005., 2006. un 2007. gadā, startējot grupās pēc dzimšanas gada. «Tik jauniem bērniem Latvijā sacensību tikpat kā nav – atsevišķas pašvaldības rīko, bet valsts mēroga čempionāti nenotiek. Šī ir lieliska iespēja mūsu pilsētas jaunajiem vieglatlētiem sniegt sacensību pieredzi, kā arī popularizēt šo sporta veidu un raisīt bērnos interesi par dažādajām vieglatlētikas disciplīnām,» stāsta A.Fomenko. Šis festivāls Latvijas jaunajiem vieglatlētiem vienlaikus būs arī atlases sacensības uz starptautiskām sacensībām Polijā 21. jūnijā. Latvijas izlasē tiks iekļauti visu trīs vecuma grupu uzvarētāji – pa vienam zēnam un meitenei – 60 metru, 300 metru, 600 metru un 1000 metru skrējienā, tāllēkšanā un augstlēkšanā, bumbiņas mešanā.

Šobrīd tiek prognozēts, ka festivālā piedalīsies ap 1000 jauno vieglatlētu no visām trim Baltijas valstīm. Jelgavu pārstāvēs ap 50 sportistu. «Šajā vecumā bērni vēl nespecializējas atsevišķās disciplīnās, bet sacensībās ir noteikts ierobežojums – viens dalībnieks varēs startēt tikai trīs individuālajos veidos un stafetē,» skaidro A.Fomenko, piebilstot, ka ierasti visvairāk dalībnieku ir skriešanas disciplīnās un tāllēkšanā.

Sacensības 11. jūnijā sāksies pulksten 13 un ilgs apmēram līdz pulksten 20, bet 12. jūnijā sāksies pulksten 11 un noslēgsies ap pulksten 16. Skatītājiem ieeja sacensībās ir bez maksas.

Baltijas Bērnu vieglatlētikas festivālu organizē Sporta servisa centrs sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

Foto: Zemgales Plānošanas reģions

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Švimpāzijs attēls

Tajos 6,5 celiņos? :(

Pievienot komentāru

Saistītie raksti