Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Jelgavā nākamnedēļ ieradīsies ap 300 ziemas peldētāju

Ilze Knusle
Jau piekto reizi tieši mūsu pilsētā sāksies pasaules kauss ziemas peldēšanā «Winter Swimming World Cup» – sacensības Jelgavā, akvatorijā starp Driksas un Mītavas tiltu, norisināsies 1. un 2. novembrī. Jelgavā tiek gaidīti ap 300 ziemas peldētāju.

Jelgavas sacensības ir iekarojušas savu vietu pasaules ziemas peldētāju jeb roņu kartē, un pie mums jau vairākus gadus ierodas ap 300 dalībnieku no dažādām pasaules valstīm. Arī šogad tiek gaidīta līdzīga dalībnieku aktivitāte. «Pieteikšanās noslēgsies 25. oktobrī, bet šobrīd ir reģistrējušies vairāk nekā 200 dalībnieku no 21 valsts, ieskaitot Latviju,» informē pasākuma organizators ziemas peldētāju kluba «Jelgavas roņi» vadītājs Aleksandrs Jakovļevs. Dalību čempionātā apstiprinājuši roņi no Igaunijas, Krievijas, ASV, Lielbritānijas, Somijas, Polijas, Baltkrievijas, Slovākijas, Slovēnijas, Īrijas, Dānijas, Vācijas, Čehijas, Zviedrijas, Austrālijas, Spānijas, Čīles, Argentīnas, Brazīlijas un Ķīnas. «Vienai dalībniecei ir dubultpilsonība – Lielbritānijas un Austrālijas –, un viņa izteikusi lūgumu atklāšanas ceremonijā doties ar abu valstu karogiem,» stāsta A.Jakovļevs.

Sacensības sāksies 1. novembrī pulksten 11 ar 50 metru peldējumu brīvajā stilā, tad sekos 100 metru peldējums brīvajā stilā, 100 metri brasā, kas ir jauna disciplīna, un 450 metru izturības peldējums. Pulksten 16.30 Pasta salas slidotavā būs pirmās dienas uzvarētāju apbalvošana.

2. novembrī pulksten 11 būs sacensību atklāšanas ceremonija, bet pulksten 11.15 sāksies peldējumi. Pirmās būs stafetes (4x25 metri brīvajā stilā), no pulksten 13 būs individuālie peldējumi 25 metros brasā, 25 metros tauriņstilā, 25 metros brīvajā stilā (jauna distance) un 50 metros brasā. Pulksten 15.30 starts tiks dots peldējumiem tautas klasē – iegremdēšanās un 25 un 50 metru distance bez laika kontroles. Ap pulksten 16.30 plānota apbalvošana.

Šogad Jelgavas sacensības vienlaikus būs arī viens no Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta posmiem un 11. «Jelgavas roņu» kauss. Latvijas čempionāta ieskaitē ārzemju peldētāju rezultāti netiks vērtēti. Pasaules kausa posmā un Latvijas čempionātā dalībnieki tiek vērtēti individuāli – individuālajos peldējumos, savukārt «Jelgavas roņu» kauss tiks pasniegts piecās disciplīnās. Divi kausi būs stafešu komandām – uzvarētāji tiks noteikti grupā ar dalībnieku kopējo vecumu līdz 150 gadiem un virs 151 gada. Tāpat paredzēts pasniegt speciālo kausu labākajiem peldētājiem – vienam vīrietim un vienai sievietei absolūtajā vērtējumā. «Lai noteiktu labāko peldētāju absolūtajā vērtējumā, tiks ņemti vērā dalībnieka rezultāti piecās distancēs,» skaidro A.Jakovļevs, piebilstot: pēc apkopotajiem datiem, parasti Jelgavas sacensībās viens dalībnieks veic 2,6 peldējumus. Ierasti tiks pasniegts arī Nāciju kauss. «Uzvarētāju komanda tiks noteikta pēc īpašas formulas: no valsts tiks ņemti vērā divi labākie vīriešu un sieviešu rezultāti katrā distancē, viens labākais vīriešu un sieviešu rezultāts izturības peldējumā un labākais stafetes komandas rezultāts,» precizē organizators.  

Plānots, ka klubu «Jelgavas roņi» sacensībās pārstāvēs apmēram 25 peldētāji, bet daudzi jelgavnieki startēs arī individuāli.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti