Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Jelgavā atklāta airēšanas sezona

Jana Bahmane
Šodien ar Latvijas un Baltijas čempionātu garajās distancēs airēšanā, Pavasara kausu un Aleksandra Avdejeva ceļojošās balvas izcīņu Lielupes ūdeņos Jelgavā atklāta airēšanas sezona. Jelgavnieki šajās sacensībās izcīnīja 13 godalgas.

«Sezona iesākusies labi. Laiks mūs šodien lutināja – tādā laikā ir gan patīkami sacensties, gan arī tas ir pa prātam līdzjutējiem,» vērtē sacensību organizatore Maija Actiņa. Viņa norāda, ka sacensības Jelgavā šodien pulcēja sportistus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. «Sacensību dalībnieku skaits bija tāds pats kā citus gadus – šogad bija nedaudz mazāk Lietuvas pārstāvju, bet tas ir saistīts ar citām sacensībām,» stāsta M.Actiņa.

Sacensības notika Lielupē starp autotransporta un dzelzceļa tiltu. Vislabākos rezultātus no jelgavniekiem uzrādīja smaiļotāji Egils Kalns un Otto Gerbers, bet kanoe airētāju konkurencē labākie bija Matīss Ozols, Jūlija Gutova, Aleksandra Počtarenko, Ramiro Grandāns un Jurijs Ševcovs.

Pirmo gadu pieaugušo konkurencē startē kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš (Jelgavas BJSS), kurš gan pēc sacensībām atzina, ka nav apmierināts ar savu sniegumu. «Šis nebija labs starts – nebiju tam gatavs ne morāli, ne fiziski, jo šobrīd primārā ir gatavošanās atlases sacensībām Eiropas čempionātam, kas 12. maijā notiks Brocēnos. Tāpat šodien startēju ar jaunu laivu, kas sagādāja grūtības pagriezienos,» rezumē Roberts, kurš šajās sacensībās startē jau piekto gadu, bet šogad debitēja pieaugušo konkurencē, izcīnot 4. vietu.

Savukārt smaiļotājs Artūrs Derkusovs (Jelgavas BJSS) savu rezultātu vērtē pozitīvi. «Protams, biju plānojis turēties ar līderiem un iegūt godalgotu vietu, taču kopumā viss bija labi,» stāsta Artūrs. Viņš atklāj, ka neliels misēklis sanācis startā, kur sportists nostājies nepareizā vietā. Artūrs ierindojās 4. vietā vīriešu konkurencē.

«Laikapstākļi šodien bija perfekti, konkurence – spēcīga, taču kopumā esmu apmierināts ar savu rezultātu. Esmu strādājošs cilvēks, tādēļ man neizdodas pilnvērtīgi trenēties, un šodien man svarīgākais bija tikt līdz galam, un galvenokārt domāju par tehniku – par to, kā vienmērīgi sadalīt spēkus. Vēlējos iekļūt vismaz labāko desmitniekā, un tas man izdevās,» pēc starta atklāja smaiļotājs sporta kluba «KC» pārstāvis Sergejs Nemņaševs. Sergejs 1. maija sacensībās Jelgavā piedalās jau kopš 2000. gada, un šis viņam jau ir tradicionāls sezonas atklāšanas pasākums. «Šis ir vien desmitais treniņš šosezon, jo uz upes ilgi bija ledus, kā arī man bija veselības problēmas, bet šosezon esmu apņēmies treniņiem veltīt vairāk laika,» tā Sergejs.

Jāatgādina, ka sacensības notika vairākās vecuma grupās. Juniori (2000.–2001. dzimšanas gads), tāpat kā pieaugušie, airēja trīs apļus. Divus apļus bija jāveic 15–16 gadus veciem jauniešiem, sievietēm, juniorēm (2000.–2001. dzimšanas gads), bet viens – puišiem un meitenēm, kas jaunāki par 14 gadiem, jaunietēm (15–16 gadi) un veterāniem. Distances garums gan smaiļotājiem, gan kanoe airētājiem bija vienāds.

REZULTĀTI

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti