Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jau rīt – olimpisko spēļu atklāšana

Ilze Knusle-Jankevica
Jau rīt, 9. februārī, notiks Phjon­čhanas ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija, kurā plāno piedalīties arī spēļu debitanti no Jelgavas – šorttrekists Roberts Zvejnieks un daiļslidotāja Diāna Ņikitina kopā ar treneriem. Atklāšanas parādi tiešraidē demonstrēs LTV7 pulksten 12.50, bet atkārtojumu varēs noskatīties piektdienas vakarā pulksten 21.40.

Šorttrekists R.Zvejnieks kopā ar treneriem Evitu Krievāni-Moiseičenko un Stjuartu Horspūlu Dienvidkorejā ieradās kā vieni no pirmajiem Latvijas delegācijas pārstāvjiem – no Rīgas viņi izlidoja 1. februāra pievakarē. Tā kā mums ar Dienvidkoreju ir septiņu stundu laika starpība, pirmajā dienā šorttreka komanda aklimatizējās, bet jau sestdien Roberts aizvadīja treniņu uz sacensību arēnas ledus. «Ļoti labi, ka pirmais starts man nav tik drīz – ir laiks pierast pie vides, izmēģināt un izjust sacensību arēnas ledu, kas šajā sporta veidā ir svarīgi,» norāda sportists.

Šorttrekists Dienvidkorejā jau bijis divas reizes un stāsta, ka tur viņa pārstāvētais sporta veids ir viens no populārākajiem – šorttreka sacensības apmeklē arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, uz pasaules čempionātu, kurā startēja Roberts, bija ieradies arī populārā hita «Gangnam style» izpildītājs Psy. Arī olimpiskajās spēlēs, visticamāk, tribīnes būs pilnas, jo korejiešu šorttrekisti olimpiādē ir favorīti un mājiniekiem ir pamatotas cerības uz medaļām. Roberts atzīst, ka skatītāju pūļi viņu neuztrauc un spiediens no malas pat palīdz. Citi sportisti nespēj to izturēt un pieļauj kļūdas, kuras viņš cenšas izmantot. «Viens no maniem plusiem ir tas, ka distancē spēju pieņemt ātrus lēmumus un izmantot situāciju savā labā,» tā R.Zvejnieks.

Tālāk par atpūtas centru neiet

Brīvo laiku šorttreka komanda lielākoties pavada olimpiskā ciemata atpūtas centrā. Tajā sportistiem un personālam pieejamas dažādas izklaides, piemēram, galda teniss, biljards, masāžas krēsli, galda hokejs, playstation, atpūtas stūrītis. Roberts ir izmēģinājis virtuālās spēles, bet galvenokārt ar Stjuartu spēlē galda tenisu, savukārt Evita izbaudījusi masāžu krēslā. Pagaidām kārtīgāk apskatīt pilsētu viņiem tā arī nav izdevies, jo sportists koncentrējas uz gaidāmajiem startiem.

Par ēdienu Roberts saka: «Biju gaidījis ko vairāk, domāju, ka būs lielāka izvēle, bet nav arī ļoti slikti.» Viņiem ir zviedru galds ar grilētiem gaļas ēdieniem, pastām, salātiem, dārzeņiem, picu, makdonalda produktiem, nūdelēm, rīsiem, sieru, musli, un sportisti to var apmeklēt, kad vēlas. Roberts norāda, ka no Latvijas līdzi nav ņēmuši nekādus pārtikas produktus.

Jāpiebilst, ka āra temperatūra Dienvidkorejā pa dienu turas ap nulli mīnus vienu grādu, bet mēdz būt auksts vējš.

Debijā cer uzlabot personīgo rekordu

Daiļslidotāja D.Ņikitina uz Dienvidkoreju izlidoja 7. februārī no Šveices, kur trenējas pie olimpiskā vicečempiona Stefana Lambjēla. Kopā ar viņu uz spēlēm devās arī treneris un otrs Latvijas daiļslidošanas pārstāvis Deniss Vasiļjevs. «Diāna jau četras dienas pirms lidojuma sakrāmēja koferi un skaitīja dienas. Tas nav viņai raksturīgi,» piebilst sportistes mamma Solvita Ņikitina.

Tā kā šīs abiem Jelgavas pārstāvjiem ir pirmās olimpiskās spēles, viņiem izvirzītie uzdevumi ir nevis cīnīties par medaļām, bet krāt pieredzi un uzrādīt savu labāko rezultātu. 

R.Zvejnieks startēs 1000 un 500 metru distancēs, un viņš cer vismaz īsākajā distancē, kas ir viņa stiprākais ierocis, pārvarēt pirmo sacensību kārtu un iekļūt top 18 sportistu vidū. Savukārt D.Ņikitinai īsajā programmā jāuzrāda vismaz 24. labākais rezultāts, lai kvalificētos izvēles programmai. Jāpiebilst, ka Latvijas daiļslidotāji olimpiskajās spēlēs piedalīsies pēc 24 gadu pārtraukuma.

Ziemas olimpiskās spēles Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā notiks no 9. līdz 25. februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos. Latvijas komandas sastāvā Phjon­čhanas olimpiskajās spēlēs piedalīsies 34 sportisti, kuri startēs deviņos sporta veidos: biatlonā, bobslejā, kamaniņu sportā, skeletonā, šorttrekā, ātrslidošanā, daiļslidošanā, kalnu un distanču slēpošanā. 14 mūsu sportistiem šī būs debija olimpiskajās spēlēs.

Latvijas komandas vidējais vecums ir 26,7 gadi – vecākais ir skeletonists Tomass Dukurs (36 gadi), savukārt jaunākā ir daiļslidotāja D.Ņikitina (17 gadi).

Šorttrekistam Robertam Zvejniekam šobrīd pieder Latvijas rekords 1000 metru distancē – tas ir 1:23,703 minūtes. Latvijas Slidošanas asociācija šorttrekistam olimpiskajās spēlēs izvirzījusi uzdevumu izcīnīt 5.–16. vietu. Vienlaikus svarīgākais uzdevums – sasniegt labāko personīgo rezultātu.

Daiļslidotājas Diānas Ņikitinas personīgais rekords abās programmās kopā ir 165,60 punkti, kas uzstādīts jaunatnes olimpiskajās spēlēs 2016. gadā. Viņas labākais rezultāts īsajā programmā ir 58,81 punkts, kas uzrādīts tajās pašās sacensībās. Latvijas Slidošanas asociācija daiļslidotājai olimpiskajās spēlēs izvirzījusi uzdevumu izcīnīt 10.–16. vietu. Vienlaikus svarīgākais uzdevums – sasniegt labāko personīgo rezultātu.

Foto: no R.Zvejnieka un E.Krievānes-Moiseičenko personīgā arhīva un Latvijas Olimpiskās komitejas

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti