Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no R-ZR
Piektdiena, 2019. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Izvērtē aizvadīto skriešanas sezonu

Ilze Knusle
Pagājušajā nedēļā notika pasākums, kurā tika rezumēti šī gada skriešanas seriāla «Bigbank Skrien Latvija» rezultāti un sveikti ātrākie skrējēji. Starp laureātiem bija arī vairāki jelgavnieki.

Šogad ««Bigbank» skrien Latvija» seriālam bija astoņi posmi: Liepājā – 7. aprīlī, Daugavpilī – 29. aprīlī, Rēzeknē – 27. maijā, Ventspilī – 16. un 17. jūnijā, Jelgavā – 14. jūlijā, Kuldīgā – 11. augustā, Valmierā – 16. septembrī, Siguldā – 13. oktobrī. Izvērtējot visu posmu rezultātus, pasākumā tika sveikti trīs labākie skrējēji katrā vecuma grupā un seši ātrākie vīrieši un sešas ātrākās sievietes absolūtajā grupā.

Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko informē, ka absolūtajā sieviešu vērtējumā labāko sešiniekā iekļuva jelgavniece Anastasija Geraseva (sacensībās pārstāvēja komandu «Sportlat») 10 kilometru distancē – viņa absolūtajā grupā ir ceturtā, bet savā grupā SN20 – trešā.

Uzreiz aiz labāko sešinieka absolūtajā sieviešu grupā 5 kilometru distancē palika jelgavniece Anastasija Vidončikova – viņai 7. vieta. Savā grupā ST viņai kopvērtējumā ir 5. vieta. Jāpiebilst, ka A.Vidončikova skriešanas seriālā pārstāvēja Jelgavas pilsētas komandu, kas startēja ar nosaukumu «Jelgavas Sporta servisa centrs».

9. vietu absolūtajā vīriešu grupā 21 kilometra distancē ieņem Jelgavas komandas dalībnieks Edgars Simanovičs, kuram arī savā grupā V ir 9. vieta kopvērtējumā. 

«Īpaši gribētos uzsvērt mūsu komandas skrējējas Ilzes Sermolītes izcīnīto 1. vietu SN40 grupas kopvērtējumā 10 kilometru distancē. Ilze skriet sāka tad, kad pilsētā sākām piedāvāt bezmaksas skriešanas koptreniņus. Pērn viņai kopvērtējumā bija 3. vieta grupā, nu ir progresējusi līdz uzvarai savā grupā,» stāsta A.Fomenko. Jāpiebilst, ka sieviešu absolūtajā kopvērtējumā Ilze 10 kilometru distancē ieņem 10. vietu.

Savukārt komandu kopvērtējumā Sporta servisa centra komanda šogad ierindojusies 8. vietā 24 komandu konkurencē. Jelgavas komandas sastāvā startēja 5 kilometru distances skrējēji Daiga Dābola, A.Vidončikova un Endijs Titomers, 10 kilometru skrējēji Oskars Blaus, Oskars Stāmers un I.Sermolīte un pusmaratona un maratona distances skrējēji Salvis Brasavs un E.Simanovičs.

«Par godu sezonas noslēgumam tika demonstrēta žurnālista Armanda Tripāna filma «Skrien Latvija», kurā personalizēti pastāstīts par katru seriāla posmu, izceļot kādu cilvēku. Jelgavas nakts pusmaratona posms saistās ar sporta skolotāju Nataļju Gorškovu, kura jau vairākus gadus pusmaratona dalībniekiem vada iesildīšanos, kā arī bezmaksas skriešanas treniņus pilsētā,» stāsta A.Fomenko, piebilstot, ka filmā ir arī stāsts par Ozolu ģimeni no Jelgavas. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Ozolu ģimenes mērķis šogad bija piedalīties visos skriešanas seriāla posmos. «Mums kopā tas arī izdevās!» saka Baiba Ozola, atzīstot, ka uz priekšu dzina tas, ka tik kuplā ģimenē cits citu kurbulē. «Mums šogad piedāvāja arī būt īpašās tautas distances «Mans skrējiens Latvijai» vēstnešiem, un mēs piekritām, bet posmos piedalījāmies arī citas distancēs,» stāsta B.Ozola. Galvenais, ko ģimene ar savu piedalīšanos vēlējās pateikt, ir: veltiet laiku bērniem, esiet kopā ar viņiem, rādiet ar savu piemēru. «Šis Latvijā tika atzīmēts kā Goda ģimeņu gads, un arī šīs iniciatīvas vēstneši mēs bijām. Un šie abi notikumi cieši sasaucas ar mūsu pozīciju attiecībā uz ģimeni un vērtībām,» norāda Ozolu ģimenes mamma, papildinot, ka sports cilvēkam iemāca izvirzīt un sasniegt mērķus. Viņa piebilst, ka lielākais izaicinājums ģimenei bijis posms Kuldīgā, uz kuru viņi braukuši, paņemot pārtraukumu svētceļojumā uz Aglonu. Noskrējuši un devušies atpakaļ pie svētceļniekiem.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti