Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Iegūst tiesības startēt pasaules U-23 čempionātā

Ilze Knusle
Aizvadītajā nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās Latvijas kauss akadēmiskajā airēšanā. Vīriešu vieniniekos uzvarēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētājs Jānis Timbors, tādējādi izcīnot tiesības doties uz pasaules U-23 čempionātu, kas notiks jūlija otrajā pusē ASV.

Latvijas kausā vieniniekos sportisti startēja divās grupās neatkarīgi no vecuma – vīriešu un sieviešu open, veicot 2000 metru distanci. Jelgavas BJSS pārstāvēja seši puiši un viena meitene. «Vīriešu konkurencē, kā jau bija gaidāms, uzvarēja Jānis, tomēr arī viņam pirms sacensībām bija satraukums, jo katru reizi ir jāparāda labākais, ko spēj. Tāpēc viņam nepatīk, ja konkurenti padodas bez cīņas, piemēram, vēl pirms starta spriež, ka nav vērts censties, jo tāpat Jānis uzvarēs. Sportā var būt visādi – vienmēr jācīnās no jauna un līdz galam,» norāda BJSS trenere Agita Puriņa, un pats sportists atzīst – izjutis ļoti lielu uztraukumu un spiedienu, jo Latvijas kauss bija atlases sacensības uz pasaules U-23 čempionātu.

Vīriešu konkurencē vieniniekos startēja 40 laivas. Vispirms sportisti veica priekšbraucienu ar atsevišķo startu, un labākie 24 tika tālāk. No jelgavniekiem starp labākajiem 24 iekļuva pieci airētāji. Pēc tam sportisti vēl startēja ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā. Bronzas medaļu izcīnīja Jelgavas BJSS airētājs Oskars Dervins. «Patiesībā tas man bija patīkams pārsteigums, turklāt Oskars vienubrīd cīnījās pat par otro vietu,» stāsta trenere.

Sieviešu konkurencē vieniniekos piedalījās 12 laivas. Jelgavu pārstāvēja Kristīne Bumbiere, kura izcīnīja 5. vietu. Meitenes aizvadīja par vienu braucienu mazāk nekā puiši – priekšbraucienu, pusfinālu un finālu. «Pusfinālā Kristīnei izdevās nokost savu ilggadējo konkurenti no Jūrmalas, kura viņai vienmēr brauca pa priekšu, un iekļūt A finālā, kas jau ir sasniegums viņas vecuma sportistei,» vērtē A.Puriņa.  

Tagad J.Timbors gatavosies startam pasaules U-23 čempionātā, kas notiks jūlija beigās ASV Floridas štatā, Sarasotas pilsētā. «Mani uztrauc laikapstākļi – tur ap to laiku būs īsta sauna. Man tur dzīvo māsa un stāsta, ka parasti jūlija beigās visi cenšas pamest pilsētu un izbraukt uz vēsākām vietām, bet mums tieši tad norisināsies čempionāts,» norāda trenere. «Par paveikto, protams, ir liels prieks un gandarījums, bet līdz pasaules čempionātam vēl jāiegulda daudz darba, lai Amerikā varētu nostartēt pēc iespējas labāk. Pagaidu mērķis man ir iekļūt A finālā – starp labākajiem sešiem – un cīnīties par iespējami augstāku vietu,» norāda J.Timbors.

Jāpiebilst, ka līdz nedēļas beigām arī noskaidrosies, vai Jelgavas BJSS airētājs Pēteris Šķiņķis iegūs tiesības startēt pasaules U-18 čempionātā airēšanā vieniniekos. Viņš šobrīd savā vecumā ir trešais labākais Latvijā, bet viņu apsteidz divi jūrmalnieki, kuri visticamāk čempionātā varētu startēt divniekos, līdz ar to dodot iespēju P.Šķiņķim pārstāvēt Latviju vieniniekos.

Foto: no A.Puriņas personīgā arhīva un Latvijas Airēšanas federācija

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti