Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Elites BMX braucējam Eiropas kausa posmā – 5. vieta

Ilze Knusle-Jankevica
Nedēļas nogalē Beļģijas pilsētā Zolderā notika divi UEC Eiropas kausa BMX izcīņas posmi, kuros startēja arī astoņi Jelgavas sportisti. Divi no mūsu braucējiem startēja Elites grupā – Kristens Krīgers izcīnīja 5. vietu, bet Vanesa Buldinska piedzīvoja kritienu un nespēja rādīt savu labāko sniegumu.

«Savu sniegumu vērtēju pozitīvi. Pirmajā dienā nedaudz nostrādāja veiksmes faktors, bet par savu vietu finālā otrajā dienā esmu priecīgs. Ja finālā būtu uzlabojis pāri sīku detaļu, domāju, ka būtu varējis iebraukt labāko trijniekā,» vērtē K.Krīgers, piebilstot, ka šajā posmā piedalījās vairāk nekā 110 Elites braucēju, kas ir viens no lielākajiem posmiem pēc dalībnieku skaita. Savukārt V.Buldinska, kura šogad debitē Elites sieviešu grupā, pirmajā dienā piedzīvoja smagu kritienu un līdz ar to arī otrajā dienā nespēja demonstrēt savu labāko sniegumu. «Svētdien Vanesai diemžēl neizdevās izkļūt no sava priekšbrauciena,» stāsta Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba «Mītavas kumeļi» treneris Uldis Balbeks.

Vēl no jelgavniekiem 3. vietu svētdienas posmā izdevās izcīnīt Paulai Zavinskai G11/12 meiteņu grupā. «Šajā grupā startēja 44 sportistes, bet konkurence bija ļoti spēcīga – brauca pasaules un Eiropas labākās sportistes. Pirmajā dienā Paula finālā izcīnīja 8. vietu, bet otrajā dienā finišēja trešā. Viņa pieļāva kļūdu – ja nebūtu tās, Paula varēja finišēt otrā,» vērtē treneris.

Jelgavu Zolderā pārstāvēja arī Markuss Soļims B9 grupā, kurš sestdien izcīnīja 6. vietu un svētdien – 5. vietu, Martins Ints Valainis un Rainers Daniels Pujiņš (abi startēja 11 gadus veco zēnu grupā), Lūkass Soļims (startēja 7 gadus veco zēnu grupā) un Gustavs Valainis (startēja 8 gadus veco zēnu grupā).

U.Balbeks norāda, ka šosezon BMX braucēju prioritātes ir pasaules čempionāts, kas notiks jūnija sākumā un kurā plāno startēt ap desmit jelgavnieku, Latvijas čempionāts, kas notiks jūlija sākumā, un Eiropas čempionāts, kas notiks jūlija vidū. Savukārt jau nākamās nedēļas nogalē Ventspilī sāksies SMScredit.lv BMX čempionāts, kuram būs septiņi posmi. Otrais posms notiks Jelgavā.

Foto: no P.Zavinskas personīgā arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti