Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Eiropas čempionāts liek vairāk uzticēties saviem spēkiem

Ritma Gaidamoviča
Šonedēļ no Eiropas čempionāta U-23 akadēmiskajā airēšanā Grieķijā atgriezies Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētājs Jānis Timbors. Viņš čempionātu noslēdza 11. vietā. «Rezultāts nav tāds, uz kādu cerējām. Ir mazliet rūgtums un pārdzīvojums, jo nozīmīgākajās sezonas noslēguma sacensībās tomēr nepaļāvāmies uz saviem spēkiem un izjūtām, bet riskējām, izmantojot ārzemju trenera padomus, kas nedeva cerēto rezultātu,» atzīst J.Timbora trenere Agita Puriņa.

Eiropas čempionāts U-23 akadēmiskajā airēšanā notika 7. un 8. septembrī, un Latviju tajā pārstāvēja tikai divi sportisti, tostarp J.Timbors. Viņš startēja 2000 metros vieniniekos, sestdien savā priekšbraucienā izcīnot 4. vietu, kas neļāva automātiski iekļūt finālā, tāpēc bija jāstartē gandarījuma braucienā. Tajā Jānis palika trešais, kvalificējoties B finālam, un kopvērtējumā šo čempionātu viņš noslēdza 11. vietā. «B finālā viņš līdz pat 1500 metriem stabili turējās 2. vietā, bet pēdējos 500 metros Jānim pietrūka spēka, lai noturētu tempu līdz finišam. Šajā distancē startēja 12 sportisti – skaitliski tas nav daudz, taču konkurence bija ļoti spēcīga, pasaules labākie airētāji,» atzīst trenere, piebilstot, ka arī Jānis ir neapmierināts ar savu startu.

«Pirms Eiropas čempionāta bijām treniņnometnē un uzklausījām pieredzējuša trenera ieteikumus. Čempionātā centāmies tos pielietot, tomēr mēģinājums nebija veiksmīgs. Tāpēc galvenā atziņa pēc čempionāta – jādomā pašiem ar savu galvu un jāpaļaujas uz savām izjūtām. Lai sagatavotos visiem čempionātiem, kuros Jānis šosezon startēja, darbs ieguldīts milzīgs, bet viens nepareizs lēmums daudz ko sabojāja. Šis starts mums abiem būs dzīves mācība un pieredze,» atzīst trenere.

Jāpiebilst, ka pasaules un Eiropas čempionāti vienmēr notiek slēgtā ūdenī – kanālā vai ezerā. «Tas tāpēc, lai visiem sportistiem būtu vienādas iespējas. Upē ūdens ir plūstošs un dzelme var būt citādāka, bet tik augsta līmeņa sacensībās svarīgi, lai starta pozīcija visiem būtu vienāda. Jānis gan atzina, ka šoreiz ezers bijis citāds, ik pa brīdim šķitis, ka tajā ieplūst avoti, kas nosacīti apstādina laivu, līdz ar to grūtāk airēt,» stāsta trenere, piebilstot, ka laikapstākļi Grieķijā gan viņus lutinājuši – gaisa temperatūra bija 29–30 grādi, kas tajos klimata apstākļos ir patīkami silti.

Jāpiebilst, ka J.Timboram augsta līmeņa sacensību sezona šobrīd ir noslēgusies, bet 14. septembrī viņš un vēl 10–12 BJSS audzēkņi startēs Latvijas čempionātā sprintā akadēmiskajā airēšanā, kas notiks Jelgavā, Pils salas airēšanas bāzē. Sacensības sāksies pulksten 10, un skatītāji tās var vērot bez maksas.

Foto: no treneres A.Puriņas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti