Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Diāna Ņikitina brauks uz olimpiskajām spēlēm

Ritma Gaidamoviča
Latvijas Slidošanas asociācija šodien oficiāli paziņojusi, ka Latviju 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Jelgavas Ledus sporta skolas absolvente daiļslidotāja Diāna Ņikitina. «Gribas no prieka raudāt! Tas ir fantastiski! Diānai jāturpina cītīgi strādāt, lai ar godu pārstāvētu Latviju,» asociācijas lēmumu komentē Diānas mamma Solvita Ņikitina.

«To, ka tieši Diāna brauks uz olimpiskajām spēlēm, mēs jau zinājām kādu laiku, bet šodien tas valdes sēdē ir apstiprināts oficiāli. Viņa ir iekļauta Latvijas olimpiskajā izlasē,» saka Latvijas Slidošanas asociācijas vadītāja Marika Nugumanova, piebilstot, ka Diāna ir ļoti progresējusi un šosezon pierādījusi, ka ir gatava aizstāvēt Latvijas vārdu pasaulē. Jāpiebilst, ka šobrīd vēl jāgaida apstiprinājums no Latvijas Olimpiskās komitejas, taču M.Nugumanova piebilst, ka tās ir tikai formalitātes, kas neko nevar ietekmēt. «Gribu Diānai vēlēt labu veselību un veiksmīgu startu Dienvidkorejā,» tā asociācijas vadītāja.

Diānas mamma S.Ņikitina stāsta, ka Diāna par šo lēmumu uzzinājusi, vēl pirms asociācijas vadītāja piezvanījusi mammai. «Diānai ir viena fane Japānā, kura nezinām kā, bet bieži vien ātrāk par mums tiek pie jaunākās informācijas. Arī ar šo ziņu viņa apsteidza mani,» tā mamma, piebilstot, ka šī ir lieliska dāvana Diānai 17. dzimšanas dienā, kas bija 10. decembrī. S.Ņikitina stāsta, ka Diāna un viņas treneris olimpiskais vicečempions Stefans Lambjēls ir ļoti priecīgi par šādu iznākumu un gatavi strādāt, lai uzrādītu augstus rezultātus olimpiskajās spēlēs. «Diānai sezona turpinās, un šobrīd viņa sākusi gatavoties Eiropas čempionātam, kas 15. janvārī notiks Maskavā,» stāsta S.Ņikitina, piebilstot, ka olimpiskajās spēlēs Diāna piedalīsies ar to pašu programmu, ar kuru startēja arī Latvijas čempionātā, taču vēl ir jāstrādā, lai slidojums būtu perfekts. «Diānas slidojums šobrīd tehniskā līmenī ir augsts, taču vēl ir jāturpina darbs pie horeogrāfijas, jāpiestrādā pie griezieniem, kas nav viņas mīļākais elements,» tā daiļslidotājas mamma.

Vīriešu konkurencē ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm saņēma Diānas treniņu biedrs S.Lambjēla audzēknis Deniss Vasiļjevs, kurš bija vienīgais pretendents. Jāpiebilst, ka sieviešu konkurencē uz vietu Latvijas izlasē pretendēja arī pērnā gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvēja Angelina Kučvaļska, kura šogad pasaules čempionātā izcīnīja olimpisko kvotu Latvijas sievietēm. Diemžēl šosezon trauma viņai liedz rādīt labāko sniegumu.

Latvija daiļslidošanā olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi bija pārstāvēta 1994. gadā.

Foto: Santis Zībergs

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Megija attēls

Diāna malacis! Liktenis deva viņai šo iespēj, un viņa to izmantoja. Lambiels ir izdarījis lielisku darbu un padarījis Diānu daudz sievišķīgāku un graciozāku. Bet ļoti žēl Angelinu.
Lietotāja opaps attēls

DIĀNA to olimpiādi ir pelnījusi ar savu neatlaidību .

Pievienot komentāru

Saistītie raksti