Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C Mērens vējš, 7.9 m/s no R-DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Debitē Eiropas čempionātā enduro

Ritma Gaidamoviča
Nedēļas nogalē Madonā notika FIME Eiropas čempionāta trešais posms un Baltijas čempionāta otrais posms enduro. Eiropas čempionātā enduro pirmo reizi piedalījās arī jelgavnieks Andris Grīnfelds, kurš Juniori E2/3 klasē pirmajā dienā izcīnīja 9. vietu, bet otrajā – 11. vietu, savukārt paralēli notikušo Baltijas čempionāta enduro posmu E2 klasē viņš noslēdza 2. vietā.

«Aizvadīju savu pirmo Eiropas čempionātu enduro. Nedēļas nogale bija smaga, sestdien izcīnīju 9. vietu, bet svētdien – 11. vietu. Ņemot vērā, ka šīs man bija pirmās šāda līmeņa sacensības klasiskajā enduro, man nebija nekādas priekšnojautas par rezultātu. Galvenais mērķis bija stabili nobraukt sacensības un tikt līdz finišam, un tas izdevās,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst A.Grīnfelds, piebilstot, ka katrā sacensību dienā mērojis aptuveni 180 kilometrus. Sportists stāsta, ka sestdien piedzīvojis vienu kritienu sacensību sākumā, kas izsitis no sliedēm. «Pirmajā aplī, otrajā testā sanāca nepatīkams kritiens, braucot lejā no kalna. Neizdevās izvairīties no cita braucēja un motociklam nolauzu ātruma pārslēdzēju, līdz ar to nevarēju pārslēgt ātrumus. Labi, ka ar trešo ātrumu varēju nobraukt testu līdz galam,» stāsta sportists, norādot, ka svētdien juties labāk, tomēr vietām pieļāvis vairākas kļūdas, kuru dēļ nelietderīgi patērējis spēku un, līdz ar to nav varējis uzlabot rezultātu. «Šīs bija smagas, bet ļoti noderīgas sacensības. Zinu, ka man vēl ir kur augt, tomēr kopumā priekš pirmās reizes domāju, ka izdevās parādīt atzīstamu sniegumu. Paldies komandai un īpaši trenerim Ivo Šteinbergam par atbalstu un noderīgajām zināšanām, kuras ļāva cīnīties ar Eiropas braucējiem. Zinu, kur varu uzlabot rezultātu un to arī mēģināšu izdarīt. Jāpiestrādā pie visa kopumā – nezaudēt spēkus vietās, kurās nevajadzētu un vairāk jādomā. Protams, ir jāpalielina arī ātrums un jābūt lielākai pārliecībai, ka varu labi lasīt trasi,» tā A.Grīnfelds.

Jāpiebilst, ka Eiropas čempionāta posmā Madonā piedalījās 87 braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Čehijas, Slovākijas, Nīderlandes, Lielbritānijas. Un 50 dalībnieki, tostarp astoņi tie, kuri piedalījās arī Eiropas čempionāta enduro posmā, cīnījās par uzvarām Baltijas čempionāta posmā. Viņu vidū bija arī A.Grīnfelds, kurš Baltijas čempionāta posmā kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu.

Foto: no personīgā arhīva un Latvijas motosporta federācijas

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti