Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

BMX braucējiem pēdējā «SMScredit.lv» čempionāta posmā 11 medaļas

Ritma Gaidamoviča
Rīgā Mežaparka trasē ar 7. posma sacensībām noslēgusies «SMScredit.lv» BMX čempionāta 2019. gada sezona. Jelgavnieki pēdējā čempionāta posmā izcīnīja 11 medaļas, bet sezonas kopvērtējumā pieci Jelgavas BMX braucēji – Emīlija Zavinska, Oskars Mežaraups, Alvis Lānso, Markuss Soļims un Hugo Ilvis Eihentāls – izcīnīja čempiona titulu. Bet BMX kluba «Mītavas kumeļi» un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) komanda kopvērtējumā ierindojas augstajā 2. vietā.

Čempionāta noslēdzošajā posmā Mežaparka trasē startēja vairāk nekā 300 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Jelgavu tajā pārstāvēja gan kluba «Mītavas kumeļi», gan BJSS audzēkņi, izcīnot 11 medaļas – divas zelta, četras sudraba un piecas bronzas. «Protams, vienmēr jau var vēlēties vēl labākus rezultātu, un vairāk medaļu, bet ir labi. Sezona bija gara, līdz ar to ir jūtams nogurums, enerģija arī vairs jauniešos nav tāda, kā sezonas sākumā un šķiet, ka tas dažiem patraucēja pēdējā posmā izcīnīt medaļas,» atzīst BMX treneris Uldis Balbeks.

Zelta medaļu noslēdzošajā čempionāta posmā izcīnīja E.Zavinska G9-10 grupā un Raimo Soldāns B6 grupā, sudraba – Reinārs Pavlovs (B12), Melānija Čudare (G9-10), O.Mežaraups (krūzeru 12-16 grupā), A.Lānso (krūzeru 30+), bet 3. vietā šo čempionāta posmu noslēdza Ramona Bāre (G8 grupā), H.I.Eihentāls (B14), Paula Zavinska (G15+), M.Soļims (B10) un Ģirts Jonkus (krūzeru 30+).

Līdz ar pēdējā posma sacensībām, noskaidroti arī čempionāta kopvērtējuma uzvarētāji. Jelgavnieki 2019. gada čempionātā kopvērtējumā izcīnījuši deviņas medaļas. Čempiones titulu G9-10 grupā izcīnīja E.Zavinska, čempiona titulu B10 grupā – M.Soļims, B14 grupā – H.I.Eihentāls, krūzeru 12-16 grupā – O.Mežaraups, bet krūzeru 30+ grupā – A.Lānos. Trīs Jelgavas BMX braucēji sezonu noslēdza ar sudraba medaļu – 2. vietu kopvērtējumā izcīnīja M.Čudare G9-10 grupā, P.Zavinska G15+ grupā un R.Pavlovs B12 grupā. Ar bronzas medaļu šo čempionātu noslēdza Ģ.Jonkus krūzeru 30+ grupā.

«Jāpiebilst, ka šogad Latvijas Riteņbraukšanas federācija mazliet mainīja noteikumus. Proti, jaunākajās vecuma grupās netika veikta kopvērtējuma ieskaite. Visu posmu rezultāts tika skatīts tikai, sākot no deviņu gadu vecuma,» stāsta treneris, piebilstot, ka desmit visa seriāla sportistu labākie rezultāti no katra kluba tika ņemti vērā, lai noteiktu uzvarētājus komandu ieskaitē. Jelgava šogad izcīnījusi 2. vietu, tikai par 23 punktiem atpaliekot no Rīgas komandas. «23 punkti, tas ir ļoti maz, ja vēl ņem vērā, ka pēdējā posmā punkti tiek skaitīti dubultā. Diemžēl daži mūsu līderi pēdējā posmā nevarēja piedalīties, līdz ar to neieguvām papildu punktus, kas, iespējams, varēja mainīt komandas rezultātu,» tā U.Balbeks.  

Šajā sezonā «SMScredit.lv BMX čempionātā» tika iekļauti kopumā septiņi posmi, kas norisinājās Jelgavā, Ventspilī, Mārupē, Burtnieku novadā, Madonā, Smiltenē un Rīgā.

Foto: Alise Šoka

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti