Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

BMX braucēji sezonu noslēdz Helsinkos

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas BMX braucēji nedēļas nogalē aizvadīja Baltijas jūras kausa 4. posma sacensības Helsinkos, no kurām pārvestas divas medaļas: Ģirts Jonkus krūzeru 30+ grupā izcīnīja zelta medaļu, bet Markuss Soļims B10 grupā – sudraba medaļu. Līdz ar šīm sacensībām BMX kluba «Mītavas kumeļi» un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi noslēdz 2019. gada sacensību sezonu un dodas atpūtā, lai jau novembrī sāktu gatavoties jaunajai sezonai.

Baltijas jūras kausa 4. posmā Somijā piedalījās trīs BJSS un «Mītavas kumeļu» sportisti – M.Soļims, Ģ.Jonkus un Lūkass Soļims, kurš startēja B8 grupā, izcīnot 5. vietu. Jāpiebilst, ka šis bija Baltijas jūras kausa noslēdzošais posms un Ģ.Jonkus arī kopvērtējumā krūzeru grupā 30+ ir šīs sezonas līderis. «Rezultāts ir labs, lai gan Markuss varēja cīnīties par zeltu. Diemžēl pirmajā lēcienā viņš palaida sev garām konkurentu, un ar to cīņa par zeltu noslēdzās,» stāsta treneris.

BMX treneris Uldis Balbeks atzīst, ka kopumā aizvadītā sezona bijusi veiksmīga – daudzi jaunieši ir progresējuši un piedzīvojuši ievērojamu izaugsmi. «Šī sezona bija ļoti gara – sacensības sākās jau martā un noslēdzās tikai tagad –, taču produktīva. Vienu braucēju negribu izcelt, jo daudzi jaunieši ir pelnījuši uzslavu, šajā sezonā piedzīvojot izaugsmi. To apliecina arī tas, ka vēl pirms gada Eiropas čempionātā starp finālistiem bija tikai divi mūsu jaunieši, bet šogad – jau desmit, turklāt trīs no viņiem izcīnīja medaļas. Savukārt pasaules čempionātā šogad finālā iebrauca četri mūsējie un trīs no viņiem izcīnīja medaļas. Latvijas komanda kopā izcīnīja septiņas medaļas un trīs no tām Jelgavas sportisti. Tas apliecina, ka strādājam pareizā virzienā,» aizvadīto sezonu vērtē U.Balbeks.

Šobrīd Jelgavas BMX braucēji ir devušies nelielā atpūtā, lai jau novembrī atsāktu treniņus un gatavotos jaunajai sezonai.

Foto: Sanda Tūtere

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti