Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

«Apolons» uzstāda divus Latvijas rekordus

www.jelgavasvestnesis.lv
Nedēļas nogalē Jelgavas sporta hallē notika Jelgavas un Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma, kurā vairāki kluba «Apolons» sportisti kļuva par čempioniem. Senioru grupā virs 70 gadiem vecmeistaram Aleksandram Smelovam šajās sacensībās izdevās uzstādīt divus Latvijas rekordus, pirmajā reizē uzspiežot 132,5 kilogramus, bet otrajā – 140 kilogramus.

Kluba «Apolons» vadītājs sacensību organizators Edmunds Jansons informē, ka čempionātā piedalījās 28 komandas no Latvijas un četras komandas no Lietuvas klubiem. Jelgavas pilsētu pārstāvēja sporta kluba «Apolons» izlase, kuru uz sacensībām pavadīja trenere Jana Jansone.  

E.Jansons stāsta, ka senioru 4. grupā (70 gadi un vecāki) savā svara kategorijā par Latvijas čempionu kļuva vecmeistars A.Smelovs, uzstādot divus Latvijas rekordus. «Pirmajā reizē viņš uzspieda 132,5 kilogramus, bet pēc brītiņa otrajā – jau 140, abas reizes uzstādot Latvijas rekordu,» tā E.Jansons, piebilstot, ka A.Smelovs atzīts par absolūti spēcīgāko savā grupā. Tiesa, šis nav paša A.Smelova personīgais rekords, viņam iepriekš izdevies uzspiest lielāku svaru.

Senioru 3. grupā (60 līdz 70 gadi) par Latvijas čempionu kļuva «Apolona» sportists Māris Neiders, senioru 2. grupā (50 līdz 60 gadi) Latvijas čempiona titulu izcīnīja Jelgavas kluba pārstāvis Ivans Raukens, bet bronzas medaļa – Egīlam Zeilišam. 6. vieta šajā grupā – Jānim Lapelam. Senioru 1. grupā (40 līdz 50 gadi) par čempionu kļuva Igors Marudins, bet sudrabu izcīnīja Mihails Rekaikins. Kopvērtējumā Jelgavas senioru komanda ieguva kausu par 2. vietu.

Open grupā sudraba medaļu izcīnīja Renārs Dronga un Maksims Gordejevs. E.Jansons piebilst, ka veiksmīgi nostartēja un komandai punktus deva arī Dmitrijs Borzovs, Ronalds Linde, Vitālijs Časovs, Aleksandrs Iļiško, Vjačeslavs Gančeris, Artjoms Tarasēvičs, Artūrs Aleksandrovs, Dāvis Masteiko. «Jaunajai komandai kopvērtējumā tika kauss par 3. vietu,» tā E.Jansons.

Junioru grupā bronzas medaļu izcīnīja Boriss Lonskis, jauniešu grupā savā svara kategorijā labi nostartēja Gatis Lejnieks, Marks Masolovs un Eduards Šveimrauss, bet sieviešu grupā savā svara kategorijā 5. vietu izcīnīja Sanda Petrokaite.

«Gribu pateikties Jelgavas sporta halles darbiniekiem par palīdzību sacensību laikā, kā arī paldies Jelgavas pašvaldībai un Sporta servisa centram par atbalstu,» tā kluba vadītājs un sacensību organizators E.Jansons.

Foto: no «Apolons» arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru