Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Andris Grīnfelds izcīna Latvijas čempiona titulu enduro

Ritma Gaidamoviča
Nedēļas nogalē Ropažu novada sporta kompleksā «333» notika Latvijas čempionāta enduro 6., noslēdzošais, posms, kurā startēja arī jelgavnieks Andris Grīnfelds. Viņš šajā posmā E2 klasē izcīnīja 1. vietu, uzvarot arī šo sacensību absolūtajā vērtējumā, turklāt A.Grīnfelds šosezon ir izcīnījis Latvijas čempiona titulu enduro.

«Šī bija mana pirmā pilnā Latvijas čempionāta enduro sezona, un rezultāts ir patiešām labs. Katrā posmā bija savi kāpumi, kritumi, ķibeles, mainīgi rezultāti, bet labāko braucēju topa augšgalā es noturējos,» atzīst Latvijas čempions enduro A.Grīnfelds. Jāpiebilst, ka enduro sacensībās viņš sāka startēt aizvadītajā sezonā, kad piedalījās divos Latvijas čempionāta posmos, lai saprastu, vai tas viņu aizrauj, bet šosezon Andris piedalījās visos sešos Latvijas čempionāta posmos, cīnoties par čempiona titulu E2 klasē.

Sportists vērtē, ka Latvijas čempionātā ļoti sīvas konkurences viņam nebija – katrā posmā vidēji septiņi braucēji –, bet tas nenozīmē, ka nebija jācīnās. «Man pašam lielākais pārsteigums ir par sestdien notikušo noslēdzošo posmu sporta kompleksa «333» trasē, kurā es uzvarēju ne tikai savā klasē, bet pirmo reizi biju labākais arī absolūtajā vērtējumā starp visiem šī posma braucējiem. Lai gan trijniekā turējos visu laiku, priekšā man bija pieredzes bagātāki sportisti, un nedomāju, ka izdosies viņus noķert. Sportiskā veiksme bija manā pusē, jo šoreiz noteicošais bija ne tikai ātrums un laiks – liela nozīme bija arī meistarībai šķēršļu pārvarēšanā. Trasē bija iekļauts ekstrēmais tests, kurā izbūvēti šķēršļi, un man kā mototriālistam tā tomēr ir priekšrocība, kas palīdzēja kopvērtējumā,» stāsta sportists.

Vērtējot Latvijas čempionāta sezonu, A.Grīnfelds atzīst, ka ir pat labāk, nekā pirmajā sezonā cerējis. «Man izdevās pieaudzēt ātrumu, uz ko daudz strādāju, un uzlabot arī citas īpašības. Taču svarīgākais bija saprast, kurā vietā starp visiem Latvijas enduro braucējiem es atrodos, un izrādās, ka esmu augšgalā un spēju cīnīties par čempiona titulu,» saka sportists, norādot, ka ir gatavs Latvijas čempionātā startēt arī nākamsezon.

Jāpiebilst, ka A.Grīnfeldam enduro sezona nav vēl noslēgusies – no 6. līdz 8. septembrim viņš piedalīsies Nāciju kausā enduro, kas notiks Somijā, bet oktobrī – Baltijas čempionātā enduro Igaunijā. «Tad klasiskā enduro sezona būs beigusies, un šobrīd vēl esmu pārdomās, vai ziemas sezonā startēt superenduro sacensībās,» tā A.Grīnfelds, sakot paldies savai komandai «CEC I.S.Racing», kas palīdz un atbalsta šajā sezonā.

Foto: no A.Grīnfelda personīgā arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti