Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Albertam Jurčenko – bronza Eiropas U-23 čempionātā

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavas cīņas kluba «Milons» pārstāvis Alberts Jurčenko Eiropas U-23 čempionātā brīvajā cīņā izcīnījis bronzas medaļu. Tas ir viņa pēdējo gadu lielākais panākums Eiropas un pasaules čempionātos. Pēc izšķirošās cīņas, saprotot, ka ir izcīnīta medaļa, Alberts vēl uzkavējās uz paklāja un pie sevis nočukstēja: «Beidzot.»

«Jau, ieraugot izlozi, zināju: tā ir pateicīga, un, ja Alberts izdarīs visu, ko vajag, medaļa būs,» norāda Alberta treneris Vladimirs Smirnovs, uzsverot: šis bija Alberta galvenais starts šosezon.

A.Jurčenko startēja svara kategorijā līdz 74 kilogramiem un čempionātā aizvadīja četras cīņas. Pirmajā cīņā pieveikts Moldāvijas cīkstonis, otrajā – Spānijas cīkstonis, bet trešajā, pusfināla, cīņā – zaudējums pērnā gada U-23 pasaules vicečempionam un šīgada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējam no Slovākijas Ahsarbekam Gulajevam. Līdz ar to A.Jurčenko cīnījās par bronzas medaļu, un šajā cīņā pārliecinoši pārspēja cīkstoni no Rumānijas Jonu Plopu. «Slovākijas sportists šobrīd ir spēcīgāks par Albertu, tāpēc viņa uzvara pusfinālā ir likumsakarīga. Ar to, ka pret šo sportistu varētu būt zaudējums, rēķinājāmies. Alberta uzdevums bija uzvarēt pārējās cīņās,» stāsta treneris.

A.Jurčenko 6. jūnijā apritēja 21 gads, un tikai šogad viņš sāka startēt pieaugušo konkurencē. Ņemot vērā sportista vecumu, šosezon galvenais akcents likts tieši uz Eiropas U-23 čempionātu. Maija sākumā viņš pirmo reizi piedalījās Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kurā zaudēja pirmajā cīņā un no tālākas cīņas izstājās. Treneris norāda, ka, ja būs finansējums, A.Jurčenko startēs arī pasaules U-23 čempionātā novembrī.

Pēdējoreiz godalgu Eiropas vai pasaules čempionātā A.Jurčenko izcīnīja 2015. gadā, kad pasaules čempionātā kadetiem ieguva bronzas godalgu, bet Eiropas čempionātā kadetiem – sudrabu. Startējot junioru grupā, viņa lielākais panākums bija 5. vieta gan Eiropas, gan pasaules čempionātā.

Foto: A.Jurčenko un Vladimirs Smirnovs

Video: United World Wrestling

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti