Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Airētāji pārbauda spēkus garajās distancēs

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavā norisinājās Zemgales rudens maratons, kas vienlaikus bija arī 2017. gada Latvijas un Baltijas čempionāts garajās distancēs smaiļošanā un kanoe airēšanā. Pie čempiona titula tika seši jelgavnieki – Jūlija Gutova, Artūrs Derkusovs, Roberts Lagzdiņš, Jurijs Ševcovs, Ramiro Grandāns un Viktors Moisejenkovs.

«Es gan neesmu savā labākajā formā – pēc sezonas svarīgākajām sacensībām man bija atpūta, turklāt vēl saslimu. Tomēr gribēju startēt maratonā, jo man patīk garie gabali – pareizi sadalot spēkus, ir viegli,» stāsta junioru kanoe airēšanas uzvarētāja J.Gutova pēc astoņu kilometru distances pieveikšanas. Jūlija teic, ka sīvākās konkurentes distancē bija lietuvietes – ja agrāk viņas parasti distancē apsteidza Jūliju, tad šovasar Jūlija pirmo reizi apsteidza viņas un arī atkārtoja to arī šodien. «Airējot garus gabalus, var labāk trenēt ūdens izjūtu, airēšanas tehniku un izturību,» uzskata sportiste. Starptautiskās sacensībās viņa gan startē 200 metru distancē. Nākamsezon J.Gutova sāks startēt U-23 vecuma grupā, un viņas mērķis ir tikt uz Eiropas un pasaules čempionātu, kā arī kvalificēties Eiropas spēlēm, kas notiks 2019. gadā.

Uzvaru kanoe airēšanā junioriem izcīnīja R.Lagzdiņš. Pēc starta gan viņa sejā bija redzamas sāpju grimases un viņš turēja lapo plecu. «Startēju, kaut gan nebiju pilnīgi sagatavojies šīm sacensībām,» atzina Roberts, piebilstot, ka satraumēja plecu. Arī viņa mērķis nākamsezon ir kvalificēties Eiropas spēlēm.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases audzēknis A.Derkusovs uzvarēja smaiļošanā junioriem. Viņš uzskata, ka varēja labāk, jo, viņaprāt, pēc spēka un snieguma viņš var turēt līdz vīriešu grupas līderiem, bet finišā Artūrs ieairēja kādu laiciņu pēc viņiem. «Pirmā apļa pirmajā līkumā mani iespieda, un es vairs nevarēju turēt viņiem līdz,» tā jaunietis. Arī viņš nākamsezon sāks startēt U-23 vecuma grupā, tāpēc spriež, ka konkurence būs daudz lielāka, turklāt Artūrs plāno pāriet uz airēšanu vieniniekā, lai gan līdz šim gadam airēja divniekā.

«14 mēnešus nebiju trenējies un atsāku vien šovasar, kad no Rīgas atkal pārcēlos atpakaļ uz Jelgavu,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja Jelgavas ūdens sporta kluba «Barons» pārstāvis Marks Ozolinkevičs. Viņa pēdējais starts bija Latvijas olimpiādē 2016. gadā. Šodien izcīnīts sudrabs smaiļošanā vīriešiem, bet Marks ir gandarīts par sasniegto. «Esmu ļoti apmierināts ar šo startu, jo zaudēju Latvijas čempionam un šī brīža ātrākajam puisim Latvijā šajā distancē Aldim Artūram Vildem. Ja godīgi, vienu reizi mēģināju trasē viņu apdzīt, bet sajutu, ka viņš tomēr ir stiprāks,» tā Marks. Tiesa, atgriezties lielajā sportā Marks neplāno un ar airēšanu nodarbojas vairs tikai prieka pēc. «Šis ir relaksējošs sporta veids,» teic M.Ozolinkevičs. Jāpiebilst, ka visas distances laikā Marks un Aldis Artūrs turējās līdzās un finišēja viens aiz otra.

Tikpat aizraujošas sacensības bija kanoe airētājiem vīriešu grupā, kurā par zeltu sacentās liepājnieki Aivis Tints un Gatis Pranks, kuri starptautiskās sacensībās sēž vienā laivā. Bijušais jelgavnieks Gatis teic, ka abi ar Aivi vienmēr sacenšas pa īstam un tas ir princips – parādīt, kurš var labāk, ātrāk. «Šosezon mūsu dueļa bilance ir tāda: ūdenī labāks ir Aivis, bet krastā, lielākoties skriešanas sacensībās, – es,» smej Gatis. Nākamsezon pārinieki plāno startēt Eiropas čempionātā un Latvijas čempionātā iegūt ceļazīmi uz pasaules čempionātu. «Mums gan jau vairākus gadus saka, ka esam veci, bet pagaidām jaunie Latvijas čempionātā nav mūs nomainījuši. Kamēr jaunie ļauj un pašiem vēl ir vēlēšanās, startēsim,» teic G.Pranks, neslēpjot, ka abi ir gatavi pacīnīties arī par iespēju tikt uz olimpiskajām spēlēm. «Esam gatavi šim trīs gadu darba ciklam, un tad jau redzēsim, kā būs,» pozitīvi noskaņots ir Gatis.

Airēšanas sacensībās Jelgavā piedalījās ap 200 airētāju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

GODALGU IEGUVĒJI

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti