Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Airētāji no Latvijas čempionāta pārved septiņas medaļas

Ritma Gaidamovičva
Nedēļas nogalē Jūrmalā aizvadīts Latvijas čempionāts akadēmiskajā airēšanā pieaugušajiem. Latvijas čempiona titulu vieniniekos izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Jānis Timbors, kurš kopā ar Specializētās airēšanas sporta skolas airētāju Ģirtu Sokolovu izcīnīja arī čempiona titulu pārairu divniekos. Pavisam jelgavnieki mājās pārveda septiņas medaļas, bet divi jaunieši – Kristīne Bumbiere un Mārcis Izkalns – ir iekļauti Latvijas izlases sastāvā, un septembra beigās startēs Baltijas jūras valstu kausā junioriem «Baltic Cup».

«Ar rezultātiem Latvijas čempionātā esam ļoti apmierināti – pilnīgi visi mūsu sportisti, kuri piedalījās sacensībās, izcīnīja un mājās pārveda medaļas. Prieks par jauniešiem,» atzīst BJSS akadēmiskās airēšanas trenere Agita Puriņa. Viņa stāsta, ka jauniešiem Latvijas čempionātā bija jāveic 2000 metru distance. Jelgavas airētāji startēja vieninieku, divnieku, četrinieku un arī astotnieku laivu klasē.

Visaugstākie sasniegumi no jelgavniekiem Latvijas čempionātā ir J.Tomboram, kurš 24 laivu konkurencē izcīnīja čempiona titulu vieniniekos un, startējot pirmo reizi pārī ar Ģ.Sokolovu, arī zelta medaļu pārairu divniekos. «Tā bija pavisam spontāna ideja, kas attaisnoja uz sevi liktās cerības. Jānis un Ģirts šādā tandēma startēja pirmo reizi, bet viņiem ļoti labi sanāca. 14 laivu konkurencē viņi izcīnīja zeltu,» stāsta trenere.  

Jelgavnieki šogad sevi labi apliecināja arī astotnieku laivu klasē, kurā BJSS audzēkņi četru laivu konkurencē izcīnīja 3. vietu. Komandā startēja visi jelgavnieki, kuri bija devušies uz čempionātu – J.Timbors, Ņikita Samsonovs, Romeo Mednis, Oskars Dervins, M.Izkalns, Jēkabs Gronskis, Kristaps Kārklis, bet stūrmaņa loma bija uzticēta vienīgajai meitenei – K.Bumbierei. Jāpiebilst, ka jelgavnieku laivai palīdzēja arī Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēknis Ivo Bombāns.

Bronzas medaļu vieniniekos vieglsvara laivām izcīnīja Ņ.Samsonovs, bet nepāra airu divniekos R.Mednis kopā ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkni Egīlu Kukšu. 3. vietā Latvijas čempionātu pieaugušajiem noslēdza arī Jelgavas puišu četrinieks – Ņ.Samsonovs, R.Mednis, M.Izkalns un O.Dervins. Bronzas medaļu, startējot kopā ar Specializētās airēšanas sporta skolas audzēknēm, izcīnīja arī K.Bumbiere.

Trenere A.Puriņa stāsta, ka pēc šī čempionāta divi Jelgavas jaunieši – M.Izkalns un K.Bumbiere – ir iekļauti Latvijas izlasē, un pārstāvēs valsti Baltijas jūras valstu kausā junioriem «Baltic Cup», kas notiks 27. un 28. septembrī Igaunijā. M.Izkalns «Baltic Cup» startēs vieniniekos, bet K.Bumbiere kopā ar jūrmalnieci – divniekos.   

«Visi jaunieši, izņemot Jāni Timboru, pēc šī čempionāta ir devušies pelnītā atpūtā līdz 2. septembrim, kad atsāksim treniņus, lai gatavotos Latvijas čempionātam sprintā, kas Jelgavā notiks 14. septembrī. Ar Jāni vēl turpinām gatavoties Eiropas U-23 čempionātam, kas Grieķijā notiks 7. un 8. septembrī,» stāsta trenere.

Foto: no treneres A.Puriņas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti