Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Airētāji Jelgavā noslēdz sezonu

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavā airēšanas sezona tradicionāli noslēgusies ar garo gabalu sacensībām – Zemgales rudens maratons, kas vienlaikus bija arī Latvijas un Baltijas čempionāts, sestdien pulcēja Pasta salā ap 200 dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Somijas. Jelgavas pilsētas smaiļošanas un kanoe airēšanas treneri norāda: lai gan sezona pilsētas sportistiem bija ļoti aktīva un jūtams spēku izsīkums, maratonā sasniegti labi rezultāti.

«Šogad sezona izdevās ļoti gara un haotiska – bijām uz ļoti daudzām sacensībām, un tas prasa enerģiju. Lai gan varētu teikt, ka šobrīd smaiļotāji nav labākajā formā – vairāki sportisti bija apslimuši –, par rezultātiem sūdzēties nevaram,» teic smaiļošanas treneris Juris Lauris.

Jelgavnieks smaiļotājs Otto Gerbers, kurš maratonā 16 kilometru distancē jauniešu grupā (2003.–2004. dzimšanas gads) izcīnīja 1. vietu stāsta: lai gan garie gabali parasti nesagādā grūtības, šīs sacensības bija izaicinājums. «Sezonas beigās ir jūtams liels nogurums. Pirmais aplis man padevās viegli, bet otrajā aplī šķita, ka līdz finišam nepietiks spēka. Jāatzīst, ka mani sāncenši ļoti izmantoja situāciju – otrajā aplī man nopakaļ turējās vilnī, taupīja spēkus –, bet beigās centās apsteigt ar uzrāvienu. Saprotu, tā ir stratēģija, tomēr šāda pieeja man nebūt nešķiet profesionāla,» vērtē smaiļotājs. Savukārt jelgavniece smaiļotāja Katrīna Smiltniece, kura maratonā astoņu kilometru distancē junioru grupā (2001.–2002. dzimšanas gads) izcīnīja 1. vietu, norāda: viņai ir drīzāk sprintere, tādēļ garie gabali vienmēr ir izaicinājums. «Pēdējā laikā vairāk trenējos un strādāju uz ātrumu, bet garajās distancēs vēl bez tempa jābūt izturībai. Sacensībās darīju, cik varēju, un rezultāts ir optimāls,» tā jauniete.

Kanoe airētāju treneris Sergejs Bobkovs stāsta, ka arī viņa sportistus sezonas noslēgumā piemeklējušas saaukstēšanās, traumas un spēku izsīkums, tomēr šķērslis dalībai maratonā tas nebija. «Kopumā, puiši nostartēja atbilstoši savām spējām – nedz labāk, nedz sliktāk,» tā treneris, papildinot: šobrīd sezona noslēgusies un nu jau jāsāk domāt par nākamo, Olimpisko gadu.

Jelgavnieks kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš, kurš sacensībās startēja 16 kilometru distancē un vīriešu grupā (2000. gadā dzimušie un vecāki) izcīnīja 2. vietu, norāda, ka viņa distance ir 1000 metri, un maratonā nācās pacīnīties pēdējā finiša taisnē. «Mērķis bija uzvarēt, bet igaunis izrādījās ātrāks. Pie vainas daļēji ir traumēts plecs, bet vienlaikus, protams, nākotnē vēl vairāk jāstrādā pie izturības,» tā viņš. Savukārt kanoe airētāji Jurijs Ševcovs un Nils Mediņš, kuri pieveica 16 kilometru distanci un junioru grupā (2001.–2002. gadā dzimušie) ieņēma 2., kā arī 3. vietu, papildina: distance spēku resursu ziņā teju neatšķiras no ierasta treniņa; šoreiz uzvarai drīzāk pietrūka stratēģijas – ātrāk ņemt startu un samērot tempus.

SACENSĪBU REZULTĀTI

Foto: «Jelgavas Vēstnesis», Jeļena Kovalonoka

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti