Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

2019. gada Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks Jelgavā

Ilze Knusle
Šodien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika izvērtēts, kur notiks 2019. gada VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Izskatot divu pilsētu kandidatūru – Daugavpils un Jelgavas –, kuras bija izteikušas vēlmi organizēt šo pasākumu, tika izlemts, ka olimpiādes rīkošana tiks uzticēta Jelgavai.

«Izvērtējot abu pilsētu prezentācijas, par Daugavpils lielāko mīnusu tika uzskatīts tas, ka viņi vieglatlētikas sacensības plānoja organizēt Jēkabpilī. Vieglatlētikas sacensības ir vismasveidīgākās Jaunatnes olimpiādē – apmēram ceturtā daļa dalībnieku startē vieglatlētikā. Turklāt tas ir samērā tālu no Daugavpils,» norāda LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters. Viņš skaidro: tas, ka daļa disciplīnu notiek citās pilsētās, ir ierasta prakse, jo atsevišķiem veidiem ir sava specifika, ko ne katra pilsēta var nodrošināt, tomēr LOK vērtē, lai apmēram 60–70 procenti disciplīnu tiktu aizvadītas pilsētā, kas olimpiādi organizē.

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notiks 2019. gadā no 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā un tās apkārtnē. Kopumā Latvijas Jaunatnes olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras olimpisko spēļu sporta veidos. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas nākamā gada vasarā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados.

Foto: LOK arhīvs

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti