Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Tālmetienu konkursā uzvar Jēkabs Roziņš

Ilze Knusle
Šodien Jelgavas sporta hallē notika Jelgavas basketbola tālmetienu konkurss. Tajā uzvarēja Jēkabs Roziņš, kurš rādīja stabilu sniegumu visa konkursa garumā.

Konkurss tika organizēts pēc Eiropas basketbolā zināmā formāta – katram dalībniekam minūtes laikā jāizmet 25 tālmetieni no piecām dažādām pozīcijām: abiem laukuma stūriem, 45 grādu leņķa un no vidus. Katrā pozīcijā bija piecas bumbas, no kurām pēdējā – divu punktu vērtībā. Līdz ar to maksimālais punktu skaits, ko iespējams sakrāt, ir 30.

Tālmetienu konkursā piedalījās 18 sportisti, no kuriem lielākā daļa bija Jelgavas pilsētas čempionāta komandu pārstāvji, jo katrai komandai bija iespēja pieteikt konkursam divus dalībniekus. Vēl pieci konkursa dalībnieki tika noskaidroti īpaši rīkotā atlases turnīrā, kurā piedalījās 14 dalībnieki, bet tiesības startēt konkursā ieguva pieci labākie.

Pirmajā kārtā katrs dalībnieks izpildīja 25 metienus, un pieci labākie tika tālāk. Otrajā kārtā iekļuvušajiem bija identisks rezultāts – viņi sakrāja 14 punktus: Kaspars Caune, Edgars Krūmiņš, Artūrs Dreimanis, Jēkabs Roziņš un Valters Drusts. Viņiem metienu sērija bija jāizpilda vēlreiz, bet šoreiz divi labākie iekļuva finālā. Precīzākie otrajā kārtā bija J.Roziņš ar 15 punktiem un V.Drusts ar 18 punktiem. Finālā abi trešoreiz izpildīja 25 metienu sēriju – šoreiz veiksmīgāks bija J.Roziņš ar 19 punktiem, bet V.Drusts sakrāja astoņus punktus. Konkursa uzvarētājs ieguva balvu 100 eiro, bet 2. vietas ieguvējs – 50 eiro.

«Basketbolu spēlēju jau no septiņu gadu vecuma – jau 16 gadus –, un tālmetieni ir mana stiprā puse,» saka konkursa uzvarētājs J.Roziņš, kurš konkursā pārstāvēja Jelgavas pilsētas čempionāta komandu «Valauto». Viņš ar savu rezultātu ir apmierināts, tomēr uzskata, ka pirmajā kārtā noteikti varēja mest precīzāk. «Katram tālmetienu izpildītājam ir savas mīļākās vietas laukumā, no kurām ērtāk mest. Un ir tādas, no kurām bumba grozā ne tik labi krīt. Arī konkursā mani iegāza viena pozīcija, no kuras precizitāte bija zemāka nekā no citām,» stāsta konkursa uzvarētājs. Jāpiebilst, ka otrais finālists V.Drusts ir Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis un konkursam kvalificējās atlases kārtā.

Tālmetienu konkurss norisinājās Jelgavas pilsētas čempionāta laikā starp spēli par trešo un par pirmo vietu. Ideju rīkot šādu konkursu atzinīgi vērtē gan paši dalībnieki, gan skatītāji, savukārt Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis spriež, ka konkurss varētu kļūt par tradīciju, jo tas ir ne vien interesants un papildina pilsētas čempionātu, bet arī veicina spēlētāju individuālo meistarību. «Rezultāts, kādu pirmajā Jelgavas konkursā uzrādīja uzvarētājs, ir pietiekami labs un ļautu cīnīties par uzvaru arī konkursos, kas ir augstāka līmeņa nekā pilsētas čempionāts,» papildina BK «Jelgava» valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils.

Konkursu, tāpat kā Jelgavas pilsētas čempionātu, organizēja BK «Jelgava» sadarbībā ar Sporta servisa centru.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti