Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Sezonu sāk ar simtu

Ilze Knusle
Piektdienas vakarā Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas 2018./2019. gada čempionātu ar spēli pret Liepājas komandu mājas zālē sāka BK «Jelgava/LLU». Jau pirmajā spēlē jelgavnieki iepriecināja savus līdzjutējus, gūstot spēlē simts punktus un svinot uzvaru ar rezultātu 100:66.

Spēles rezultātu atklāja BK «Jelgava/LLU» spēlētājs Reinis Avotiņš. Pretinieki ar diviem precīziem tālmetieniem izvirzījās un kādu laiku turējās vadībā, un jelgavniekiem tikai pirmās ceturtdaļas vidū izdevās vadību pārņemt. Pirmos septiņus mūsu komandas punktus guva R.Avotiņš, bet vēlāk pievienojās arī citi punktu guvēji, komandas pārsvaru palielinot līdz 15 punktiem ceturtdaļas izskaņā – 29:14.

Otrajā ceturtdaļā pirmie punktus guva pretinieki, tomēr ar to nepietika, lai noķertu jelgavniekus. Pēc mazrezultatīvas pirmās puses komandas sasparojās un gandrīz dubultoja pirmajā ceturtdaļā iespēto. Puslaika pārtraukumā basketbolisti devās pie rezultāta 52:28 BK «Jelgava/LLU» labā.

Trešajā ceturtdaļā rezultātu atklāja jelgavnieki, bet viņiem tas prasīja veselu minūti. Spēlei ritot savu gaitu, skatītāji nedaudz atslāba, bet viņus pamodināja R.Avotiņa bumbas trieciens grozā no augšas. Rezultāts turpināja diezgan strauji augt, un līdz ar ceturtdaļas beigu signālu skaistu punktu pielika BK «Jelgava/LLU» kapteinis Salvis Mētra, iemetot tālmetienu – 77:40 jelgavnieku labā.

Arī ceturtajā ceturtdaļā pirmie punktus guva jelgavnieki, turpinot audzēt savu pārsvaru. Četras minūtes pirms spēles beigām Jelgavas komanda bija sasniegusi piezīmju normu, uzdāvinot pretiniekiem diezgan daudz iespēju tikt pie punktiem ar soda metieniem. Tomēr pašu uzbrukums bija līmenī, un pēdējās divās minūtes galvenā spēles intriga bija – vai BK «Jelgava/LLU» gūs simts punktus? Tas it kā sapurināja Jelgavas komandas basketbolistus, un viņi laukumā kļuva agresīvāki, savukārt liepājnieki visiem spēkiem tomēr centās neielaist simto punktu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 100:66 jelgavnieku labā. 99. un 100. punktu ar soda metieniem guva Toms Bitītis.

«Ar komandas sniegumu pirmajās trīs ceturtdaļās esmu apmierināts – 30 spēles minūtēs ielaidām tikai 40 punktus –, bet pēdējā ceturtdaļā puiši palaidās. Bet galvenais, ka iemetām vairāk nekā ielaidām un izcīnījām uzvaru,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs. Viņš atzina, ka viņam kā trenerim nebija svarīgi, lai komanda gūtu simts punktus, bet pieļauj, ka spēlētājiem tas bija kā papildu dzinulis – gan laukumā, gan pēc spēles, pasaldinot izcīnīto uzvaru.

BK «Jelgava/LLU» rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija R.Avotiņš, 17 punktus guva S.Mētra, 15 punkti – Adrianam Ganuļevičam, 11 punkti – Andrim Justovičam, pa 10 punktiem – Kalvim Krūmiņam un Tomam Bitītim, 9 punkti – Jānim Atelbaueram, 5 punkti – Armandam Seņkānam, 3 punkti – Jānim Bērziņam, 2 punkti – Kasparam Neimanim.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis» un Raimonds Subatovičs/BK «Jelgava/LLU»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti