Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Pirmajā lielajā turnīrā tiek līdz pusfinālam

Ilze Knusle
7. un 8. jūnijā Maskavā notika 3x3 basketbola turnīrs «Tinkoff Moscow Challenger», kurā startēja divas Latvijas spēcīgākās komandas ar jelgavniekiem sastāvā. Komanda «Ventspils Ghetto», kuru pārstāv BK «Jelgava/LLU» spēlētājs Armands Seņkāns, turnīru noslēdza 4. vietā, bet komanda «Riga Ghetto» ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā – 5. vietā.

Valsts izlases otrais sastāvs – Armands Ginters, Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs un A.Seņkāns – zem nosaukuma «Ventspils Ghetto» cīņu sāka kvalifikācijas kārtā. Pirmajā spēlē – uzvara pār Minskas komandu (Baltkrievija) ar 20:17, un cīņā par pirmo vietu grupā – uzvara arī pār «Sosnovy Bor» (Krievija) – 21:13. Pamatturnīrā mūsu komanda turpināja uzvaru sēriju, ar 21:18 pārspējot «Princeton» no ASV un dramatiskā cīņā ar 21:19 – arī «Kranj» no Slovēnijas. Līdz ar to mūsējie izcīnīja 1. vietu grupā un iekļuva ceturtdaļfinālā, informē Latvijas Basketbola savienībā. Ceturtdaļfinālā «Ventspils Ghetto» ar 13:12 pārspēja Antverpenes komandu un pusfinālā tikās ar turnīra galvenajiem favorītiem «Novi Sad» no Serbijas. Lai gan spēles sākumā latvieši vairākkārt izvirzījās vadībā, tomēr spēles gaitā izpaudās pieredzējušo pretinieku pārsvars – 16:22. Līdz ar to mūsu komandai 4. vieta noslēguma tabulā.

«Turnīrā kopumā nospēlējām sešas spēles, bet spēle pret «Novi Sad» nav salīdzināma ar līdz tam turnīrā aizvadītajām spēlēm – bija jūtams pilnīgi cits līmenis. Nevienu brīdi nevar atslābt, jo uzreiz tiksi sodīts. It kā līdz vidusdaļai spēle bija līdzīga, bet tad viņi guva trīs divpunktniekus pēc kārtas – nevar teikt, ka tie bija viegli metieni bez pretestības, vienkārši pretinieku meistarība šoreiz ņēma virsroku,» par izšķirošo spēli portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta A.Seņkāns. Viņaprāt, kopumā komandas sniegums šajā turnīrā noteikti vērtējams ar lielu pluss zīmi, jo primārais uzdevums bija pārvarēt kvalifikāciju un iekļūt pamatturnīrā, kas arī izdevās. «Spējām pieveikt spēcīgas komandas, kas varbūt daudziem likās pārsteigums, bet ticējām saviem spēkiem, un noteikti pirmajā lielajā turnīrā tikt līdz pusfinālam mums ir liels sasniegums. Gājām no spēles uz spēli, nedomājām, kā būtu, ja tiktu tik tālu vai tik tālu, nefantazējām, bet koncentrējāmies uz katru nākamo spēli,» norāda A.Seņkāns. Nākamais turnīrs viņam ir jau šajā nedēļas nogalē – challenger sērijas sacensības Horvātijas pilsētā Lipikā. Bet pēc tā komanda dosies uz II Eiropas spēlēm Minskā.

Latvijas labākie 3x3 basketbolisti – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, E.Krūmiņš, Agnis Čavars –, kas startēja ar nosaukumu «Riga Ghetto Basket», sacensības sāka ar pamatturnīru un apakšgrupas pirmajā spēlē ar 18:7 pārspēja Antverpenes vienību (Beļģija) un pēc tam ar 21:17 – arī Pasigas komandu no Filipīnām, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tajā mūsējie ar 20:21 zaudēja amerikāņiem «Princeton», kaut spēles vidū bija panākts pat septiņu punktu pārsvars – 17:10. Līdz ar to komandai turnīrs noslēdzās 5. vietā.

«Šoreiz mums nedaudz nepaveicās un sportiskā veiksme bija amerikāņu pusē. Spēles izskaņā mēs bijām vadībā ar rezultātu 20:19, bet divreiz neizdevās realizēt metienu. Un amerikāņi izrāva uzvaru,» vērtē E.Krūmiņš. Šodien komandai sāksies treniņnometne, gatavojoties pasaules čempionātam, kas no 17. līdz 24. jūnijam notiks Amsterdamā.  

Foto: «Ghetto basket»/Facebook.com

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti