Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Piektdien – uz sporta halli!

Ilze Knusle
Piektdien, 4. oktobrī, pirmo «Ramirent» Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas (LBL2) spēli jaunajā sezonā aizvadīs BK «Jelgava/LLU». Sezonas pirmā spēle Jelgavas komandai būs 4. oktobrī pulksten 20 Jelgavas sporta hallē pret «Liepāja/LSSS».

«Mūsu komandas mērķis joprojām ir nemainīgs – cīnīties par uzvaru gan turnīrā, gan katrā atsevišķā spēlē,» norāda BK «Jelgava» valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils, papildinot, ka tikpat svarīgs mērķis un uzdevums ir jauno spēlētāju audzināšana un sporta veida popularizēšana un attīstīšana pilsētā.

«Es gribu panākt, lai ar katru spēli, kad komanda izies laukumā, spēlētāji būtu kaut nedaudz pielikuši kādā no komponentēm – uzlabojuši fizisko formu, pieslīpējuši kādu tehnisku elementu, kļuvuši taktiski gudrāki. Tas arī ļautu izbēgt no lieliem kāpumiem un kritumiem sezonas laikā. Protams, sezona būs gara un smaga, un spēļu rezultātos šie viļņi varētu atspoguļoties, bet man ir svarīgi, lai spēlētāju sniegums ir stabils un ar tendenci uzlaboties,» stāsta komandas galvenais treneris Gatis Justovičs.

Komandā vēl viens 3x3 basketbolists

Mūsu komandas treneris norāda, ka sastāvs šobrīd ir nokomplektēts, tomēr neizslēdz, ka sezonas gaitā tas pamainīsies. Starpsezonā trīs spēlētāji komandu pameta, bet četri pienāca klāt, tostarp Armands Ginters, kurš pērn pārstāvēja «RSU» komandu un allaž sagādāja problēmas pretiniekiem. «Armands var spēlēt visās pozīcijās un nekad nepadodas – tāds spēlētājs ir vajadzīgs ikvienam trenerim ikvienā komandā,» vērtē G.Justovičs. Viņš arī atzīst – tāpat kā visā Latvijas basketbolā, arī mums ir problēmas ar 5. pozīcijas spēlētāja atrašanu, tāpēc šosezon šajā pozīcijā spēlēs Armands Seņkāns un Rimants Eņģelis. Jāpiebilst, ka divi no Jelgavas aizvadītās sezonas spēlētājiem – Uldis Feldmanis un Reinis Avotiņš – šosezon izmēģinās spēkus augstākajā divīzijā, Latvijas–Igaunijas līgā. «Ir patīkami, ka spēlētāji arī LBL2 varēja parādīt laukumā tādu sniegumu, lai par viņiem ieinteresētos komandas no augstākas līgas,» piebilst treneris.

Kapteinis jau izvēlēts

Šosezon komandas kapteiņa pienākumi uzticēti Jānim Bērziņam. Viņš norāda, ka komandas gatavošanās procesu nedaudz traucē tas, ka divi no komandas spēlētājiem – abi Armandi – pārstāv valsti 3x3 basketbola turnīros un strādā pēc individuāla plāna. Tomēr kopumā, viņaprāt, noskaņojums komandā ir labs un spēlētāji ir gatavi cīnīties par uzvaru jau no pirmās turnīra spēles. Jāpiebilst, ka aizvadītajā nedēļas nogalē A.Seņkāns un A.Ginters piedalījās 3x3 basketbola turnīrā Kanādā, kurā gan nospēlēja ne pārāk veiksmīgi – mūsu komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas, un tā ieņēma 11. vietu no 16 komandām. «Uz sezonas pirmo spēli būsim,» par sevi un savu vārda brāli sola A.Seņkāns, piebilstot, ka viņiem šosezon atlikuši vēl divi 3x3 basketbola turnīri.

«Spēlēt grib visi»

Gatavojoties sezonai, BK «Jelgava/LLU» piedalījās turnīrā Gulbenē, aizvadot divas spēles. Pirmajā ar rezultātu 77:79 nācās piekāpties BK «Jēkabpils», bet otrajā ar 68:62 pieveikti «Gulbenes buki». «Manuprāt, pārbaudes turnīrā nav būtiski izcīnīt medaļu, uzvaru. Daudz svarīgāk ir novērtēt komandas spēli, lai identificētu vājās vietas. Tas, ko es redzēju Gulbenē, mani pilnībā apmierina: visi basketbolisti grib spēlēt un ir gatavi sevi pierādīt laukumā,» tā G.Justovičs. 

Šogad LBL2 čempionātam ir mainīts formāts – pamatturnīrā 22 komandas sadalītas divās zonās: pa 11 katrā. BK «Jelgava/LLU» iekļauta Rietumu zonā un pamatturnīrā, kas ilgs no oktobra līdz marta vidum, un aizvadīs divus apļus. Katras zonas astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā. «Ja gribi būt čempions, jāuzvar visi. Tomēr basketbolu nevar plānot ilgtermiņā – ko darīsim laukumā pēc mēneša diviem –, jo ir ļoti daudz blakusapstākļu, kas visu ietekmē, piemēram, spēlētāju traumas, pašsajūta, fiziskā sagatavotība. Tāpēc jāiet no spēles uz spēli un katru reizi jāizdara maksimums,» uzskata treneris.

Viņš līdzjutējus aicina ne tikai uz sezonas pirmo spēli 4. oktobrī, bet sekot līdzi komandai visas sezonas garumā. «Izdzīvosim šo sezonu kopā, un baudiet basketbolu!» jelgavniekus aicina G.Justovičs.

 

«Ramirent» LBL2 komandas

Austrumi: «Rīga/DSN», «Līvānu stikls», «Ezerzeme/Rēzekne», «VEF BA Valkā», BS «Ogre», OC «Limbaži», «Valmiera Glass/VIA» 2, «Gulbenes buki», «RSU», BK «Jēkabpils», «RTU».

Rietumi: «BA Turība», BK «Saldus/Sporta skola», «Ventspils Augstskola», BK «Liepāja/LSSS», «Rīga/A.Kraukļa VEF», BK «Jelgava/LLU», «Kandava/Anzāģe», «Bauskas BJSS/SC Mēmele», «BJBS Rīga Centrs», BK «Ķekava», «LU/BS Rīga».

 

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti