Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Jelgavnieku pārstāvētās 3x3 basketbola komandas tiksies Maskavā

Ilze Knusle
13. maijā Rīgā, Grīziņkalnā, startēja Latvijas 3x3 basketbola sezona. Par galveno balvu – ceļazīmi uz turnīru Maskavā – cīnījās abas Latvijas izlases ar jelgavniekiem sastāvā. Un abas komandas šajā turnīrā arī piedalīsies.

Grīziņkalnā aizvadīts FIBA Satellite kategorijas turnīrs, kurā spēcīgākajā – «Pro» – grupā startēja 24 komandas no astoņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Beļģijas, Spānijas, Ukrainas un Zviedrijas. Vispirms komandas aizvadīja apakšgrupu spēles, bet pēc tam sekoja astotdaļfināls, ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls. Neskatoties uz sīvo konkurenci, finālā tikās abas Latvijas 3x3 basketbola izlases – «Ghetto Basket» ar Nauri Miezi, Agni Čavaru, Kārli Paulu Lasmani un jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā un «Ghetto Family» ar Mārtiņu Šteinbergu, Robertu Pāži, Armandu Ginteru un jelgavnieku Armandu Seņkānu sastāvā. Edgara pārstāvētā komanda uzvarēja ar 21:10, turklāt viņš pats atzīts par labāko spēlētāju savā komandā. «Konkurence bija spēcīga, jo bija ieradušās labas komandas no ārzemēm. Turklāt, neskatoties uz lietu. Neviena komanda neatteica dalību,» vērtē E.Krūmiņš, kuram šis bija pirmais turnīrs šosezon pēc atgūšanās no kājas traumas. Viņš spriež, ka nospēlēja labi un realizēja diezgan daudz tālmetienu, bet diemžēl statistika par precīzu realizēto metienu skaitu nav pieejama.

Turnīra uzvarētāji ieguva ceļazīmi uz Challenger turnīra posmu Maskavā, kas notiks jūnija sākumā. Tomēr, tā kā komandai «Ghetto Basket» ir uzaicinājums uz šo turnīru, ceļazīme nonāca pie 2. vietas ieguvējiem – A.Seņkāna pārstāvētās komandas. «Ir gandarījums par iznākumu, jo turnīrs bija smags. Pluss gan tāds, ka Latvijas komandām ir pieredze spēlēt šādos apstākļos – lietū, vējā, aukstumā. Jau no pirmās spēles un līdz pat finālam rādījām fizisku basketbolu – jā, neesam tie garākie auguma parametros, bet visi esam labā formā, un neļāvām sev kāpt uz galvas,» stāsta A.Seņkāns. Viņa pārstāvētā komanda apakšgrupā tikās ar Zviedrijas un Krievijas komandām, astotdaļfinālu aizvadīja pret Latvijas komandu «LSA U-23», ceturtdaļfinālu – pret Lietuvas komandu «Gulbele», pusfinālu – pret Polijas komandu «Gdaņska». Tomēr finālā Latvijas pirmā izlase apliecināja, ka ne velti pasaules klubu rangā ieņem 3. vietu.

Jāpiebilst, ka E.Krūmiņš jau ceturtdien dosies uz sacensībām Ķīnā.

Foto: ghetto.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti