Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Viegls vējš, 3 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. MartsVārda dienu svin: Made, Irbe

Jelgavas kausu basketbolā izcīna «Doks»

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien komandas «Ķepas» un «Doks» tikās Jelgavas pilsētas 2017. gada basketbola kausa izcīņas finālā. Ar 74:69 finālspēlē uzvarēja un kausu izcīnīja komanda «Doks».

Spēle bija asa, piezīmēm, pārkāpumiem, emocijām bagāta. Ja pēc pirmās ceturtdaļas komandas šķīra tikai viens punkts, tad otrajā ceturtdaļā komandai «Doks» izdevās atrauties, pēc puslaika ejot pārtraukumā ar rezultātu 43:30. Šķiet, pārtraukumā «Ķepas» nopietni pārrunāja spēles gaitu, jo trešajā ceturtdaļā spēja pietuvoties pretiniekiem līdz mīnus sešiem punktiem, tomēr šādu ritmu noturēt neizdevās, un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 53:61 par labu komandai «Doks». Pēdējā ceturtdaļā «Ķepām» izdevās ne tikai izlīdzināt spēles gaitu, bet arī izvirzīties vadībā, tomēr pašu kļūdas neļāva svinēt uzvaru spēlē – tā noslēdzās ar rezultātu 69:74 par labu komandai «Doks».

«Finālā mums pretī stājās spēcīgākā komanda, kas bija iespējama, tāpēc ir jo lielāks prieks un gandarījums par uzvaru. Mēs regulārajā turnīrā «Ķepām» zaudējām, un arī tāpēc uzvara finālā bija daudz patīkamāka. Manuprāt, mūsu lielākais pluss bija komandas spēle, kas arī ļāva šodien uzvarēt,» norāda komandas «Doks» spēlētājs Pauls Zukuls, piebilstot, ka, viņaprāt, «Doks» šodien vairāk gribēja uzvarēt. Arī turnīru kopumā viņš vērtē atzinīgi, norādot, ka aizvadītas daudzas interesantas spēles. Turnīra uzvarētāji saņēma 500 eiro naudas balvu, un P.Zukuls spriež, ka tā tiks tērēta, lai nosegtu komandas dalības maksu nākamajā turnīrā. Uzvarētāju komandas sastāvā spēlēja Kaspars Kalniņš, Jānis Šolis, Kaspars Neimanis, Kristaps Vereščagins, Roberts Strazdiņš, Rolands Vereščagins, Pauls Zukuls, Ralfs Gržibovskis, Kristers Tomass, Elvijs Pētersons, Klāvs Eglītis un Armands Seņkāns.

«Mazliet traucēja tas, ka nav konsekvences tiesāšanā – regulārajā turnīrā tiesāja amatieri, bet pusfināla un fināla spēles – profesionāļi, un bija nedaudz grūti pielāgoties. Bet kopumā domāju, ka šodien vienkārši nebija mūsu diena – mums negāja spēle mūsu ierastajā ritmā. Negribētu gan teikt, ka tiesneši kādam palīdzēja – apstākļi abām komandām bija vienādi,» tā pēc finālspēles komandas «Ķepas» spēlētājs Ainis Lagzdiņš. Viņš piebilst, ka komandā vairākiem spēlētājiem bija traumas, un arī tas spēlēja savu lomu. «Piemēram, viens no mūsu vadošajiem spēlētājiem Edgars Tramdaks laukumā izgāja ar traumētu kāju,» norāda A.Lagzdiņš. Lai gan piedzīvots zaudējums izšķirošajā spēlē, Ainis uzsver – emocijas tik un tā ir pozitīvas, jo šis turnīrs ir iespēja satikties ar seniem cīņu biedriem, turklāt ārpus laukuma lielākā daļa spēlētāju ir draugi un paziņas. 2. vietas ieguvēji saņēma naudas balvu 250 eiro apmērā. «Neesam vēl pārrunājuši, kā balvu tērēsim, bet domāju, ka aiziesim vakariņās un tad skatīsimies, kas būs palicis pāri,» tā A.Lagzdiņš. Komandas «Ķepas» sastāvā spēlēja Juris Brūveris, Jānis Gutāns, Oskars Jēkabsons, Ainis Lagzdiņš, Māris Masaļskis, Valentīns Matusēvičs, Artis Putniņš, Matīss Rozītis, Jēkabs Rozītis, Artūrs Rudmiezis, Edgars Tramdaks un Juris Zakenfelds.

Vēl tika pasniegtas trīs individuālas balvas: par visa turnīra labāko piespēlētāju atzīts Gatis Justovičs, par rezultatīvāko spēlētāju – Andris Justovičs, bet par efektīvāko spēlētāju – Jēkabs Rozītis. Šie spēlētāji saņēma naudas balvu 30 eiro.

Sacensības organizēja Sporta servisa centrs sadarbībā ar BK «Jelgava». Kā norāda basketbola kluba valdes loceklis Dins Ušvils, šogad turnīrā piedalījās 11 komandas. «Starp dalībniekiem bija gan komandas, kas ir jau stabilas vērtības, gan jaunpienācēji. Tas nozīmē, ka turnīrs dalībniekiem interesē un šķiet saistošs, un tas jau ir galvenais,» tā viņš, papildinot, ka turnīra mērķis ir veicināt spēlētāju sportiskās meistarības un fiziskās sagatavotības attīstību, kā arī popularizēt amatieru basketbolu Jelgavā un nodrošināt iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās, regulārās sporta nodarbībās. Šogad sacensību formāts paredzēja, ka pēc regulārā turnīra komandas tikās pusfinālos un finālā, noskaidrojot uzvarētājus un otrās vietas ieguvējus, bet spēli par 3. vietu neaizvadot.

Plānots, ka pavasarī notiks Jelgavas pilsētas basketbola čempionāts. «Visticamāk, ka arī čempionāta organizēšanā iesaistīsimies, jo basketbols visiem ir viens, un, ja pilsētā ir klubs, tad arī tam jāiesaistās,» piebilst D.Ušvils, papildinot: par iespējamām izmaiņām sacensību formātā tiks lemts komandu pārstāvju sapulcē, kas ierasti tiek rīkota pirms turnīra.

Foto: Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti