Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no A
Piektdiena, 2019. gada 15. NovembrisVārda dienu svin: Leopolds, Undīne, Unda

Jelgavas čempioni basketbolā – atkal «Ķepas»

Ilze Knusle
Šodien noslēdzās Jelgavas čempionāts basketbolā, un medaļu sadalījums ir tieši tāds pats kā pērn – čempionu titulu izcīnīja komanda «Ķepas», kas finālā ar 93:88 pārspēja komandu «Doks», bet bronzas medaļas izcīnīja komanda «NĪP», ar 78:74 uzvarot komandu «Rokiji».

Fināla spēlē jau pirmajā ceturtdaļā vadībā izvirzījās «Ķepas», tomēr, atskanot beigu signālam, viņu pārsvars bija vien četri punkti – 23:19. Otrajā ceturtdaļā pērnā gada čempioni pārsvaru dubultoja un puslaika pārtraukumā devās jau ar astoņu punktu pārsvaru – 51:43. Augstā rezultativitāte, neskatoties uz fizisku spēli un daudzām piezīmēm, saglabājās arī otrajā puslaikā – trešā ceturtdaļa noslēdzās ar plus 15 «Ķepu» labā (73:58), bet pēdējā ceturtdaļā «Dokam» izdevās sadeldēt starpību un pietuvoties līdz mīnus pieci – spēle noslēdzās ar rezultātu 93:88. Jāpiebilst, ka komandas «Ķepas» spēlētājs Matīss Rozītis izpelnījās divas tehniskās piezīmes un tika ne tikai noraidīts no laukuma, bet izraidīts arī no zāles.

«Turnīrs un arī finālspēle nebija viegli – komandu līmenis un meistarība ar katru gadu aug, un kļūst arvien interesantāk,» atzīst viens no pieredzējušākajiem turnīra dalībniekiem, Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībnieks un Jelgavas čempionāta finālspēles MVP Edgars Krūmiņš no «Ķepām». Viņš stāsta, ka komandas biedri pēc katra turnīra saka, ka pietiek un vairs nespēlēs, tomēr, kad tiek izsludināta pieteikšanās, vienmēr tomēr nolemj piedalīties. «Ir taču patīkami spēlēt basketbolu draugu kompānijā,» saka E.Krūmiņš, piebilstot – uzvarēt pretiniekus viņiem palīdz pieredze. Pagājušajā gadā Edgara «Ķepu» sastāvā nebija, jo viņš, pārstāvot Latviju 3x3 basketbola turnīros, bija traumējis celi. Šogad piedalīties čempionātā viņam ieteicis Latvijas Olimpiskās vienības fizioterapeits, lai basketbolists pierastu pie slodzes un kontakta spēles un, atgriežoties 3x3 basketbola laukumā, justos pārliecināts par sevi un droši.

Par Jelgavas 2019. gada čempioniem «Ķepu» sastāvā kļuva Juris Brūveris, Jānis Gutāns, Oskars Jēkabsons, Mareks Kreicbergs, Edgars Krūmiņš, Ainis Lagzdiņš, Māris Masaļskis, Valentīns Matusēvičs, Artis Putniņš, Jēkabs Rozītis, Matīss Rozītis, Artūrs Rudmiezis, Edgars Tramdaks, Arvis Vālodze un Juris Zakenfelds. Uzvarētāji saņēma naudas balvu 300 eiro.

Otrās vietas ieguvēji «Doks» saņēma 200 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvēji «NĪP» – 100 eiro balvu. Īpaši izcelts tika arī spēlētāju individuālais sniegums visa turnīra laikā trīs elementos – par turnīra rezultatīvāko spēlētāju atzīts J.Brūveris no komandas «Ķepas», labākais turnīra piespēlētājs ir Jēkabs Roziņš no komandas «Valauto», labākais cīnītājs par atlēcošajām bumbām ir Kristaps Nāckalns no komandas «Rokiji».

Jāatgādina, ka čempionātā piedalījās desmit komandas: «Ķepas», «Doks», «NĪP», «Valauto», «Skandijs», «Rokiji», «Kultūra», «Platone», «Vilki», «LLU». Jelgavas čempionātā aizliegts piedalīties Latvijas basketbola līgas 1. divīzijas vai citu valstu augstākās līgas spēlētājiem, bet komandā drīkst būt viens Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas spēlētājs.

«Kopumā šis čempionāts norisinājās bez lieliem pārsteigumiem, tomēr patīkami ir tas, ka arī pārējās komandas ar katru gadu kļūst labākas un spēcīgākas un spēj sastādīt lielāku konkurenci. Vienīgi jāatzīst, ka turnīra spēlētāju vidējais vecums ir diezgan liels – gribētos, lai vairāk iesaistās gados jauni spēlētāji, īpaši prieks būtu redzēt Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbolistus,» turnīru vērtē viens no tā organizatoriem BK «Jelgava» valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils. Viņš uzsver, ka šogad uzlabojusies arī disciplīna gan laukumā, gan ārpus tā. Tas bija viens no jautājumiem, kurā paši turnīra komandu pārstāvji pirms čempionāta dalībnieku sapulcē ierosināja noteikt stingrākus mērus. «Protams, tāpat ir rupjība, nesportiska rīcība un runāšana pretī tiesnešiem, par ko tiek piešķirtas tehniskās piezīmes, tomēr kopumā disciplīna uzlabojas. Un, lai izslēgtu dažādas iekšējās intrigas, uz izšķirošajām spēlēm pieaicinājām pieredzējušus tiesnešus, kuri nav no Jelgavas,» stāsta D.Ušvils.

Turnīru organizēja BK «Jelgava» sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru. Tā mērķis ir veicināt spēlētāju sportiskās meistarības un fiziskās sagatavotības attīstību, kā arī popularizēt amatieru basketbolu Jelgavā un nodrošināt iedzīvotāju iesaistīšanos sporta nodarbībās. «Prieks, ka pilsētā joprojām ir cilvēki, kuri vēlas spēlēs basketbolu un pavadīt brīvdienas aktīvi,» piebilst D.Ušvils.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti