Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Izvirzās līderos pasaules tūres kopvērtējumā

Ilze Knusle
Aizvadītajā nedēļā Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisinājās 3x3 basketbola pasaules tūres piektais posms, kurā triumfēja Latvijas komanda «Riga Ghetto» ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā. Pēc šīs uzvaras mūsu komanda pakāpusies uz pirmo vietu šī prestižā turnīra kopvērtējumā.

«Šis ir otrais pasaules tūres posms šosezon, kurā izcīnījām uzvaru, un emocijas ir neaprakstāmas! Spēka ziņā šo turnīru var pielīdzināt pasaules čempionātam, jo tā posmos allaž satiekas pasaules stiprākās komandas,» gandarīts par paveikto ir E.Krūmiņš. Viņa pārstāvētā komanda (Agnis Čavars, E.Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis) posma finālā ar 21:12 sagrāva ASV komandu «Princetone», un šī uzvara komandai ļāva ierindoties pasaules tūres kopvērtējuma pirmajā pozīcijā. «Mūs no pārējām divām komandām šobrīd šķir tikai desmit punktu, kas ir ļoti maz – konkurence ir milzīga, un rezultāti ļoti blīvi. Tuvākie sekotāji ar vienādu punktu skaitu ir serbu komandas «Novi sad» un «Liman»,» stāsta basketbolists, piebilstot, ka izvirzīties kopvērtējuma vadībā ļāva tas, ka Prāgā komandu «Novi sad» izdevies izsist ceturtdaļfinālā ar rezultātu 19:18 – līdz ar to viņi izcīnīja mazāk punktu, savukārt mūsu komanda kā turnīra uzvarētāji ieguva maksimālo punktu skaitu. Jāpiebilst, ka par uzvaru piešķirt 100 punktu, par 2. vietu – 80 punktu, par 3. vietu – 70 punktu, 4. vietu – 60 punktu un tā tālāk, tāpēc situācija kopvērtējuma tabulā varētu mainīties jau pēc nākamā pasaules tūres posma. Šogad pasaules tūrei, ieskaitot finālu, ir 12 posmi, un nākamais notiks 23. un 24. augustā Šveices pilsētā Lozannā. Mūsu komandai iespēja izcīnīt ceļazīmi uz Lozannu būs divos challenger turnīros – tepat Rīgā un Rumānijā.  

Jāpiebilst, ka Prāgas pasaules tūres posmā startēja arī Latvijas otrā 3x3 basketbola komanda «Ventspils Ghetto Basket» ar BK «Jelgava» spēlētāju Armandu Seņkānu sastāvā (vēl komandā spēlē Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas spēlētāji Armands Ginters, Roberts Pāže un Mārtiņš Šteinbergs). Šai komandai šī bija debija tik augsta līmeņa turnīrā. A.Seņkāna pārstāvētā komanda A apakšgrupā piedzīvoja divus zaudējumus un no tālākas dalības izstājās, posma kopvērtējumā ierindojoties 12. vietā.

Foto: worldtour.fiba3x3.com

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti