Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

BK «Jelgava/LLU» treneris: «Tā ir mācība no augstākiem spēkiem»

Ilze Knusle-Jankevica
Pirmdienas vakarā ar 90:92 piedzīvojot zaudējumu «Rīgas Stradiņa universitātei» trešajā Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionāta ceturtdaļfināla sērijas spēlē, noslēgusies BK «Jelgava/LLU» sezona. «Varbūt es kā jaunais treneris biju pelnījis šo zaudējumu, tomēr uzskatu, ka Jelgavas komandas spēlētāji to nebija pelnījuši,» norāda komandas galvenais treneris Gatis Justovičs.

Regulāro sezonu BK «Jelgava/LLU» noslēdza otrajā pozīcijā un izslēgšanas spēles uzsāka, astotdaļfinālā tiekoties ar SC «Mēmele/Bauskas BJSS». Divās spēlēs uzvarot, jelgavnieki pārliecinoši iekļuva ceturtdaļfinālā, kur mūsu pretinieki bija «Rīgas Stradiņa universitātes» komanda. Pirmajā sērijas spēlē BK «Jelgava/LLU» uzvarēja ar 93:77, otrajā spēlē zaudēja ar 65:68 un arī sērijas izšķirošajā spēlē piekāpās pretiniekiem ar 90:92.

Iemeslus, kāpēc izšķirošajā spēlē piedzīvots zaudējums, treneris nemeklē, jo uzskata: tā ir mācība no augstākiem spēkiem. «Pēdējās spēles ceturtās ceturtdaļas sākumā mūsu spēlētājs Mikus Sokolovs laukuma centrā pēkšņi saļima. Viņš bija bāls un nekustējās. Viņam kļuva slikti ar sirdi. Uz brīdi visi sastinga, tribīnēs cilvēki pat raudāja. Manā basketbolista un trenera karjerā šis bija pirmais gadījums, kad uz spēles laukuma saļimst spēlētājs. Liekot to svaru kausos – kas gan ir zaudēta spēle, salīdzinot ar cilvēka dzīvību?» spriež G.Justovičs. Viņš norāda, ka visas sezonas garumā BK «Jelgava/LLU» katrā spēlē laukumā devās ar mērķi uzvarēt – arī izšķirošajā spēlē –, tomēr notikušais ar M.Sokolovu bijis pamatīgs šoks un izsitis no līdzsvara. Neskatoties uz to, ka, pēc trenera vārdiem, izšķirošajā spēlē pretiniekiem padevies viss, jelgavnieki piekāpās tikai pašās spēles beigās ar divu punktu deficītu.

BK «Jelgava/LLU» komandas kapteinis Salvis Mētra, kurš bija viens no galvenajiem vilcējspēkiem visas sezonas garumā, vērtē, ka sezonas iznākums ir likumsakarīgs. «Regulārais čempionāts pagāja ar lielu pluss zīmi – tas, ka to noslēdzām 2. vietā, ir trenera nopelns, jo viņš no spēlētājiem, kuri sezonas sākumā tik augstā līmenī vēl nebija spēlējuši, izveidoja cīnīties spējīgu komandu. Tomēr visas sezonas garumā mūs vajāja traumas, un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc par sezonas beigām jārunā jau tagad,» uzskata S.Mētra. Viņš norāda, ka februārī un martā viss spēļu smagums pamatā iznests uz trīs četru spēlētāju pleciem, iespējams, pietrūcis spēka un svaiguma komandā. «Šogad visas astoņas komandas, kas iekļuva izslēgšanas kārtā, ir spēka ziņā līdzīgas, katra var uzvarēt katru, tāpēc izšķirošais ir veiksmes faktors. Mēs sezonas laikā dažus mačus ļoti sīvā galotnē izvilkām, bet pēdējās spēlēs kaut kā pietrūka,» tā komandas kapteinis, piebilstot: savā 15 gadus ilgajā basketbolista karjerā šādu sižetu kā pēdējās divās ceturtdaļfināla spēlēs (zaudējums, vēl piecas sekundes pirms beigām esot vadībā ar plus 3, un notikušais ar M.Sokolovu) nebija piedzīvojis. «Kad uzzināju, ka Jelgavas komandu trenēs Gatis Justovičs, piekritu spēlēt, jo zināju – šim trenerim nebūs vienalga, kā arī cerēju, ka varbūt ar savu pieredzi varēšu viņam palīdzēt,» papildina Salvis, uzteicot arī kluba vadības darbu, strādājot pie sporta veida attīstības, skatītāju piesaistes un spēļu kvalitātes celšanas.

Jāpiebilst, ka sezonas laikā īsāku vai ilgāku brīdi komandai nevarēja palīdzēt, jo ārstēja traumas vai slimības, desmit spēlētāji. Viens no lielākajiem zaudējumiem bija Edgars Krūmiņš, kurš vasarā guva traumu, pārstāvot Latviju 3x3 basketbola starptautiskajā arēnā. «Ja izdosies sakārtot veselību un man būs iespēja nākamgad palīdzēt pilsētas komandai, es to darīšu,» saka Edgars. Šonedēļ gan viņam tiks veikta meniska operācija, bet viņš cer būt ierindā uz 3x3 pasaules čempionātu jūnijā.

Šo sezonu BK «Jelgava/LLU» noslēdzis dalītajā 5.–8. vietā. Apmēram pēc nedēļas kluba vadība plāno nākt kopā, lai sāktu domāt par tālāko. «Tas, vai komanda Jelgavā būs, nav apspriežams – būs! Tomēr jāvienojas par nākotnes vīziju un jāizvirza mērķi tās sasniegšanai. Manuprāt, jāturpina attīstīt jaunatnes basketbolu, spēlējot Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijā, bet par 2. divīzijas komandas uzdevumiem būs jāpieņem konceptuāls lēmums,» norāda BK «Jelgava/LLU» valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils.

BK «Jelgava/LLU» 2017./2018. gada sezonā spēlēja Elvis Satovskis, Toms Ziemelis, Mikus Sokolovs, Toms Bitītis, Edijs Frīdmanis, Jānis Bērziņš, Jānis Atelbauers, Salvis Mētra, Kaspars Neimanis, Andris Justovičs, Edgars Krūmiņš, Jēkabs Rozītis, Emīls Kravinskis, Uldis Feldmanis, Kalvis Krūmiņš, Maksims Husko.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja jā gan attēls

Kā komandas galvenais treneris izslēgšanas spēļu laikā var nevadīt komandu, bet uz veselu nedēļu braukt uz ārzemēm? Nevajag pieminēt augstākos, bet pašam tajā brīdī jābūt kopā ar KOMANDU!!!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti